Румунія

НАЗАД
19 листопада 2021 10:13

Нормативно-правова база

Співробітництво між Державною прикордонною службою України та Генеральним інспекторатом Прикордонної поліції Румунії здійснюється відповідно до Договору між Україною та Румунією про режим українсько-румунського державного кордону від 17 червня 2003 року. На підставі цього Договору створено та працює апарат Прикордонних уповноважених України і Румунії.

Для підтримання належної взаємодії та швидкого реагування на питання, що виникають на спільному кордоні, призначено офіцера зв’язку прикордонної служби – першого секретаря з прикордонних питань Посольства України в Румунії.

Щороку відбуваються засідання Головних Прикордонних Уповноважених, на яких розглядаються питання удосконалення взаємодії для забезпечення безпеки спільного кордону, пропуску осіб та транспортних засобів, розвитку співробітництва прикордонних відомств.

Останнє засідання відбулось 7 жовтня 2021 року в
пункті пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Порубне – Сірет».

Зустріч була присвячена питанням визначення/узгодження можливих спільних заходів, направлених на протидію використання малих літальних апаратів з протиправною метою на українсько-румунському державному кордоні.

Під час заходу керівники прикордонних відомств України та Румунії дали оцінку обстановці на спільній ділянці державного кордону та обговорили питання спільних дій та заходів, спрямованих на протидію використанню малих літальних апаратів з протиправною метою.

Також Головні Прикордонні Уповноважені дійшли згоди в необхідності напрацювання практичних механізмів у протидії зазначеній загрозі та в подальшому використовувати їх.

Зустріч пройшла в атмосфері взаєморозуміння та поваги. Відмічається зацікавленість румунської сторони у веденні конструктивного діалогу щодо розв’язання проблем контрабандної діяльності на спільній ділянці державного кордону та готовність до спільних з прикордонним відомством України заходів.

За результатами зустрічі керівники дійшли згоди з таких питань:

додаткового опрацювання пропозицій  можливих щодо шляхів попередження/боротьби з контрабандною діяльністю на українсько-румунській ділянці державного кордону з використанням малих літальних апаратів;

вжиттям вичерпних заходів з отримання випереджувальної інформації про можливі порушення українсько-румунського держаного кордону;

налагодження взаємодії щодо обміну інформацією про можливі порушення українсько-румунського держаного кордону між сторонами;

планувати та проводити спільні заходи на рівні підпорядкованих підрозділів з метою боротьби із злочинною діяльністю на спільному кордоні (у випадку загострення оперативної обстановки);

проводити спільні заходи оптимізації прикордонного руху на сухопутній ділянці українсько-румунського державного кордону з метою попередження перевантаження та блокування руху в прикордонній зоні;

забезпечувати виконання Плану щодо розвитку співробітництва прикордонних відомств України і Румунії у визначені терміни з урахуванням обмежувальних заходів пов’язаних з протидією розповсюдження інфекційної хвороби COVID-19.

В ході зустрічі сторони домовились підписати План розвитку двостороннього співробітництва прикордонних відомств України та Румунії на 2022 рік.

Проведення наступної зустрічі планується на другу половину 2022 року.

Популярні розділи та сервіси