Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства

НАЗАД
14 квiтня 2016 15:41

ЗВІТ

про виконання плану заходів Адміністрацією Державної прикордонної служби України з реалізації у 2010 році

Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства

Подаємо узагальнену інформацію про виконання Плану заходів Адміністрації Державної прикордонної служби України з реалізації у 2010 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства.

Пункт 1. Плану заходів Адміністрації Держприкордонслужби з реалізації у 2010 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства через засоби масової інформації (Науковий вісник Державної прикордонної служби) проведено консультацію з громадськістю з питання „Основні напрями удосконалення нормативної бази, якою визначається порядок проходження військової служби громадянами України у Державній прикордонній службі України”.

Крім того, відповідно до Указу Президента України від 12.08.10 № 806 та доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 17.08.10 № 49470/1/1-10 організовано обговорення в прикордонному відомстві проекту Стратегії державної кадрової політики на 2011-2020 роки.

Пункт 2. Протягом 2010 року постійно проводилося інформування громадськості через засоби масової інформації про порядок проходження контролю в пунктах пропуску. Було проведено інформаційні кампанії про порядок перетинання державного кордону неповнолітніми громадянами України (перед літніми канікулами та новорічно-різдвяними святами), проведення експериментів та введення в дію магнітних карток для перетинання кордону, заходів з прискорення прикордонного оформлення на українсько-російському кордоні, нові технологічні схеми прикордонного контролю, які планується ввеcти до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу «Євро - 2012».

У 2010 році для інформування громадськості про правила перетинання державного кордону було здійснено оновлення інформації про порядок перетинання державного кордону в пунктах пропуску і терміни реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства на інформаційних стендах у пунктах пропуску, на офіційному веб-сайті Держприкордонслужби.

Було проведено:

висвітлення у засобах масової інформації новацій, які передбачається запровадити на україно-російській ділянці державного кордону для спрощення пропуску громадян України і Російської Федерації;

брифінг з представниками засобів масової інформації з питань підготовки Державної прикордонної служби до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу (Євро-2012);

роботу щодо висвітлення в засобах масової інформації заходів, що вживалися Державною прикордонною службою України для забезпечення туристичного сезону 2010 року, порядку та правил перетинання державного кордону, запровадження відомчих стандартів прикордонного контролю.

Пункт 3. Підготовлено підсумковий аналітичний звіт за результатами здійснення моніторингу практичного запровадження стандартів культури спілкування особового складу з особами, які перетинають державний кордон та психологічного забезпечення культури спілкування особового складу Держприкордонслужби в пунктах пропуску через державний кордон.

Пункт 4. Протягом цього року запроваджено систему інформування членів громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України про діяльність Держприкордонслужби з питань підготовки нормативно-правових актів, які мають важливе суспільне значення, стосуються прав і обов’язків громадян, та інших документів, необхідних для роботи громадської ради. 4 червня 2010 року проведено засідання за круглим столом з питань оплати праці працівників у 2010 році, виконання норм колективних договорів з цього питання та розпоряджень Адміністрації Держприкордонслужби щодо співпраці й ведення соціального діалогу між керівництвом і профспілками.

26 листопада 2010 в газеті „Прикордонник України” № 45 опубліковано статтю „Організація харчування особового складу – невід’ємна складова тилового забезпечення Державної прикордонної служби України”.

Пункт 5. Протягом року за сприяння Місії EUBAM та Держдепартаменту США під час спеціальних тренінгів та візитів було вивчено досвід роботи підрозділів по роботі із ЗМІ правоохоронних та фіскальних органів країн Європейського Союзу та США, який враховано в організації роботи.

Пункт 6. Здійснено аналіз взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами управління Державної прикордонної служби України та видані відповідні розпорядження щодо вдосконалення цієї роботи, а саме:

розпорядження Адміністрації Держприкордонслужби від 19.05.09 № 32/3600 «Про співпрацю з громадськими організаціями в Державній прикордонній службі України”;

розпорядження Адміністрації Держприкордонслужби від 31.05.10 № 265 „Про проведення засідання за круглим столом”;

розпорядження Адміністрації Держприкордонслужби від 05.07.10 № 343 „Про вдосконалення взаємодії з профспілковими організаціями”.

Пункт 7. Запроваджено на офіційному веб-сайті рубрику „Запитуйте – відповідаємо ” для налагодження прямого двостороннього зв’язку з громадськістю.

Пункт 8. Створено на офіційному веб-сайті рубрику „Завантаженість пунктів пропуску” для постійного інформування громадськості про комфортне перетинання державного кордону.

Пункт 9. Постійно оновлюється інформація в рубриках, розміщених на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України.

Пункти 10, 11. З початку року підготовлені та виставлені на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України більше однієї тисячі інформаційних повідомлень, анонсів та прес-релізів, які супроводжувалися фотоілюстративними матеріалами. На їх основі були підготовлені та вийшли більше 360 публікацій у друкованих ЗМІ та понад 11 тисяч публікацій в електронних ЗМІ. Також підготовлено близько 180 сюжетів, які вийшли в ефірі центральних телевізійних каналів України.

Пункт 12. Кампанії з висвітлення у ЗМІ матеріалів про особливості перетинання державного кордону України неповнолітніми громадянами України проводилися на початку та протягом літнього туристичного сезону, а також напередодні новорічно-різдвяних свят.

Пункт 13. У першому півріччі були підготовлені та розіслані у редакції ЗМІ матеріали щодо необґрунтованих прогнозів стосовно значного збільшення на території України кількості незаконних мігрантів у зв’язку з початком дії Угоди про реадмісію між Україною та Європейським Союзом.

Пункт 14. За 11 місяців цього року було проведено 14 прес-конференцій керівництва Державної прикордонної служби України.

Пункт 15. У липні 2010 року було проведено «гарячу» телефонну лінію з Головою Державної прикордонної служби України.

Пункт 16. При реформуванні Окремого центру обробки спеціальної інформації у його складі збережено штатний підрозділ «Відділ служба «Довіра», який забезпечує цілодобове функціонування телефону «Довіра»;

Пункт 17. Організовано співпрацю з творчими спілками, представниками засобів масової інформації, а саме: разом із залученими членами Спілки журналістів України розглянуто творчі роботи, надіслані на конкурс «Смарагдова ліра» у номінаціях «Кіно» (розглянуто 5 фільмів), «Художня література» (розглянуто 8 творів), номінація «Журналістика (радіо та телебачення)» (розглянуто роботи 10 авторів), «Журналістика (друковані та електронні ЗМІ)» (розглянуто роботи 15 авторів).

Пункт 18. Соціологічне опитування осіб, які перетинають державний кордон, щодо якості культури прикордонного контролю та його відповідності відомчим стандартам здійснюється офіцерами ВПС, штабу ООДК, штабу РУ, АДПСУ з періодичністю:

відділ прикордонної служби - 1 раз на місяць;

орган охорони державного кордону - 2 рази на квартал;

регіональне управління - 1 раз на квартал;

Адміністрація Держприкордонслужби України - 1 раз на півроку.

Пункт 19. На підставі аналізу громадської думки щодо стану прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України у 2009 році та протягом 2010 року узагальнено такі пропозиції громадян:

введення в пунктах пропуску української сторони окремих смуг руху для громадян України (приклад смуги руху для громадян країн ЄС );

прискорення  проведення митного оформлення та митних процедур у пунктах пропуску на виїзд з України;

покращення інформаційного забезпечення громадян у пунктах пропуску та через консульські установи, туристичні і транспортні організації;

проведення заходів щодо подальшої лібералізації прикордонних формальностей, приведення їх у відповідності із стандартами країн Євросоюзу.

Урахування зазначених пропозицій здійснюється під час опрацювання нормативно-правових документів Адміністрації Держприкордонслужби.

Пункт 20. Підготовлено та відправлено методичні рекомендації для персоналу Адміністрації, регіональних управлінь та органів охорони державного кордону щодо навичок спілкування з громадянами.

Пункт 21. Протягом 2010 року з персоналом відділів прикордонної служби було організовано та проведено рольові ігри, спрямовані на розвиток комунікаційних навичок.

Популярні розділи та сервіси