Республіка Білорусь

НАЗАД
19 листопада 2021 10:41

Нормативно-правова база

Співробітництво між прикордонними відомствами України та Республіки Білорусь здійснюється на підставі:

Договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною і Республікою Білорусь (16.05.1997).

Договору між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон (12.05.1997). Створено та працює апарат прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь.

Для підтримання належної взаємодії та швидкого реагування на питання. Що виникають на спільному кордоні, призначено офіцера зв’язку прикордонної служби – першого секретаря з прикордонних питань Посольства України в Республіці Білорусь.

У рамках виконання Плану співробітництва органів Державної прикордонної служби України і органів прикордонної служби  Республіки Білорусь на 2019-2020 роки і на запрошення Голови Державної прикордонної служби України, 17 грудня 2019 року в м. Львів, Україна, відбулась робоча зустріч між Головою Державної прикордонної служби України  Сергієм ДЕЙНЕКО та Головою Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь Анатолієм ЛАППО.

За результатами зустрічі Сторони підбили підсумки охорони спільної ділянки українсько-білоруського державного кордону, обговорили результати діяльності прикордонно-представницького апарату, визначили напрямки подальшого розвитку двостороннього співробітництва та шляхи удосконалення форм та методів забезпечення прикордонної безпеки.

В якості наявних загроз на державному кордоні відзначені:

незаконне перетинання державного кордону (в т.ч. під час збору дикоросів, нелегальна міграція);

незаконне переміщення матеріальних цінностей;

незаконне переміщення тютюнових виробів.

Разом з тим, враховуючи потенційні загрози переміщення через кордон зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин, керівники делегацій домовились продовжити координацію дій щодо запобігання даних видів загроз.

Сторони провели аналіз реалізації заходів у рамках Плану співробітництва органів Державної прикордонної служби України і органів прикордонної служби  Республіки Білорусь на 2019-2020 роки та розвитку нормативно-правової бази співробітництва та констатували успішність його реалізації.

В цьому контексті учасники зустрічі визначили перспективні напрямки розвитку взаємодії прикордонних відомств України та Республіки Білорусь такі як: обмін інформацією, охорона державного кордону під час проведення демаркаційних робіт у т.ч. в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, взаємодія оперативних підрозділів та інженерно-технічне облаштування державного кордону також обговорили питання щодо залучення міжнародної технічної допомоги, спрямованої на облаштування українсько-білоруського кордону і визнали необхідність спільних досліджень джерел та міжнародних програм фінансування.

Учасники зустрічі домовились продовжити практику проведення Спеціальних спільних прикордонних операцій та обговорили можливість організації сезонного пропуску через державний кордон жителів прикордонних районів України для збору дикоросів на території Республіки Білорусь.

За результатами обговорення, головою Державної прикордонної служби України та головою Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь підписано Протокол робочої зустрічі керівників прикордонних відомств України та Республіки Білорусь.

Заплановану на 2021 рік зустріч Головних Прикордонних Уповноважених перенесено до стабілізації епідеміологічної ситуації та послаблення карантинних обмежень.

Проведення щорічної спільної прикордонної операції у 2021 році також  вирішено відтермінувати до покращення епідеміологічної ситуації у зв’язку із COVID-19.

План співробітництва органів Державної прикордонної служби України та органів прикордонної служби Республіки Білорусь на 2021-2022 роки підписано дистанційно.

Популярні розділи та сервіси