Республіка Молдова

НАЗАД
25 травня 2020 11:56

Нормативно-правова база

Співробітництво між Державною прикордонною службою України та Генеральним інспекторатом Прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова здійснюється відповідно до Договору між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про співробітництво з прикордонних питань від 4 листопада 1994 року, а також Договір між Україною і Республікою Молдова про державний кордон від 18 листопада 2001 року.

Для підтримання належної взаємодії та швидкого реагування на питання, що виникають на спільному кордоні, призначено офіцера зв’язку прикордонної служби – першого секретаря з прикордонних питань Посольства України в Республіці Молдова.

З метою підтримання належного рівня взаємодії на рівні прикордонних відомств України та Молдови, а також забезпечення безпеки в регіоні, щороку проводяться робочі зустрічі керівників прикордонних відомств України та Республіки Молдова, а також їх заступників.

Під час зустрічей керівників уточняються (вирішуються) питання охорони українсько-молдовського державного кордону, пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів, а також питання протидії кримінальним правопорушенням на державному кордоні.

Під час зустрічі, яка відбулася 27 листопада 2019 року в м. Кишинеу (Республіка Молдова) Сторони оцінили рівень взаємодії з питань забезпечення охорони українсько-молдовського державного кордону, а також поточного стану виконання двосторонніх домовленостей, зокрема:

обговорили і домовились розвивати питання взаємодії оперативних підрозділів, включаючи обмін досвідом при підготовці персоналу;

розвиток спільного контролю в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон;

обмін досвідом в сфері діяльності навчальних закладів прикордонних відомств України та Республіки Молдова.

Молдовська Сторона підтвердила свою готовність до підписання раніше погоджених проєктів міжвідомчих протоколів про організацію спільного контролю в тих пунктах пропуску, в яких він вже реалізується («Мамалига – Кріва», «Кельменці – Ларга», на території обох держав; «Росошани – Брічень», «Рені – Джурджулешти», «Кучурган – Первомайськ», на території України; «Маяки – Удобне – Паланка», на території Республіки Молдова), а також в інших пунктах пропуска («Кучурган – Новосавицьке», «Платонове – Гоянул-Ноу»), на території України.

Сторони обговорили перспективи початку здійснення спільного контролю в повному обсязі в спільних пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Кучурган – Первомайськ» та «Рені – Джурджулешти», на території України.

Молдовська Сторона проінформувала про погодження проєкту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають в прикордонних районах, яке було отримано дипломатичними каналами від компетентних органів України. Сторони звернули увагу на необхідність уточнення статусу пунктів пропуску на українсько-молдовському державному кордоні.

Було позитивно оцінено початок роботи спільного контактного пункту «Паланка» в спільному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Маяки – Удобне – Паланка» на території Республіки Молдова.

В ході зустрічі підписано:

Протокол зустрічі керівників прикордонних відомств України та Республіки Молдова, а також План розвитку співробітництва між прикордонними відомствами України і Молдови на 2020-2021 роки.

Популярні розділи та сервіси