Республіка Молдова

НАЗАД
26 сiчня 2022 10:16

Нормативно-правова база

Співробітництво між Державною прикордонною службою України та Генеральним інспекторатом Прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова здійснюється відповідно до Договору між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про співробітництво з прикордонних питань від 4 листопада 1994 року, а також Договір між Україною і Республікою Молдова про державний кордон від 18 листопада 2001 року.

Для підтримання належної взаємодії та швидкого реагування на питання, що виникають на спільному кордоні, призначено офіцера зв’язку прикордонної служби – першого секретаря з прикордонних питань Посольства України в Республіці Молдова.

З метою підтримання належного рівня взаємодії на рівні прикордонних відомств України та Молдови, а також забезпечення безпеки в регіоні, щороку проводяться робочі зустрічі керівників прикордонних відомств України та Республіки Молдова, а також їх заступників.

Під час зустрічей керівників уточняються (вирішуються) питання охорони українсько-молдовського державного кордону, пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів, а також питання протидії кримінальним правопорушенням на державному кордоні.

Під час зустрічі, яка відбулася 24 листопада 2021 року в м. Київ, Сторони оцінили рівень взаємодії з питань забезпечення охорони українсько-молдовського державного кордону, а також поточного стану виконання двосторонніх домовленостей, зокрема:

взаємодія оперативних органів (підрозділів спеціального розшуку);

обмін інформацією між підрозділами кадрового менеджменту з метою зміцнення та розвитку найкращих практик у сфері управління кадровими ресурсами відомств;

розробка концепції модернізації інформаційно-телекомунікаційних систем прикордонних відомств;

обмін досвідом у сфері використання інформаційних систем.

Сторони позитивно відзначили своєчасне та взаємне інформування про рішення, що приймалися у своїх країнах, пов'язаних із зміною порядку перетину кордону, з метою недопущення поширення інфекційного захворювання COVID-19, а також взаємодію співробітників прикордонних відомств України та Республіки Молдова у період обмежень, що діяли.

Сторони високо оцінили діяльність Спільного контактного пункту «Паланка» та зазначили, що швидкий обмін інформацією істотно впливає на забезпечення відповідного прикордонного контролю на спільній ділянці державного кордону. Своєчасна передача інформації суттєво впливає на покращення співпраці з питань протидії проявам організованої злочинності.

Досягнуто домовленості про продовження співробітництва оперативних підрозділів прикордонних відомств Сторін з дотриманням положень міжнародних домовленостей та національного законодавства кожної із Сторін.

В ході зустрічі підписано:

Протокол зустрічі керівників прикордонних відомств України та Республіки Молдова, а також План розвитку співробітництва між прикордонними відомствами України і Республіки Молдова на 2022-2023 роки.

Популярні розділи та сервіси