Угорщина

НАЗАД
19 листопада 2021 10:19

Нормативно-правова база

Співробітництво у прикордонній сфері здійснюється відповідно до Договору між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19.05.1995. На підставі цього Договору створено та працює апарат Прикордонних уповноважених України і Угорщини.

Щороку відбуваються зустрічі Головних Прикордонних Уповноважених України і Угорщини, де розглядаються питання удосконалення взаємодії щодо забезпечення безпеки спільного кордону, пропуску осіб та транспортних засобів, розвитку співробітництва прикордонних служб. В ході останньої такої зустрічі, яка відбулася 23 березня 2021 року в режимі відеоконференції Голова Держприкордонслужби України генерал-майор Сергій Дейнеко та заступник начальника поліції – Головний директор Охорони правопорядку Угорщини генерал-майор Жолт Халмоші констатували, що обстановка на спільному кордоні залишається динамічною та контрольованою.

Основними загрозами на українсько-угорському державному кордоні є:

спроби налагодження каналів незаконної міграції вихідців з африканських країн та країн Близького Сходу;

спроби незаконного переміщення тютюнових виробів з України до Угорщини як на «зеленій» ділянці державного кордону, так і в пунктах пропуску.

Крім цього представники обох країн підкреслили, що взаємодія оперативних органів з питань протидії незаконному переправленню осіб через державний кордон та іншої транскордонної злочинності, здійснюється на належному рівні і наголосили на важливість продовження тісної співпраці в цій сфері.

Актуальним питанням на спільному кордоні залишається протидія діяльності організованих злочинних угруповань, які використовують БПЛА чи МЛА для переміщення сигарет та іншої протиправної діяльності.

Окрім цього Головні Прикордонні Уповноважені обговорили питання функціонування пунктів пропуску на спільному державному кордоні та відмітили, що прикордонний рух осіб і транспортних засобів в цілому здійснювався ритмічно.

Сторони підтримали пропозицію поновити практику спільних патрулювань після зняття обмежувальних заходів, введених з метою боротьби з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

За результатами засідання керівники прикордонних відомств підписали Протокол Засідання та План розвитку співпраці між прикордонними відомствами України і Угорщини на 2021 рік.

Популярні розділи та сервіси