«Золото Азова». Як ловлять рибу невипадкові люди моря

НАЗАД
09 листопада 2020 11:05

За всіма, хто виходить у море, пильно стежить прикордонна служба. Прикордонники несуть службу як на воді, так і вздовж усієї прибережної зони.

За всіма, хто виходить у море, пильно стежить прикордонна служба. Прикордонники несуть службу як на воді, так і вздовж усієї прибережної зони.

«На кожній ділянці, яка межує з акваторією Азовського моря, у нас є стаціонарні пости технічного спостереження. У Запорізькій області їх чотири: Приморський, Приазовський, Кирилівський, Бердянський. Вони діють на постійній цілодобовій основі. Не може бути такого, що за морем не стежать. На постах є зв'язок, радіолокаційні та візуальні засоби. Ми застосовуємо інноваційний підхід - у нас є малий прикордонний катер і прикордонні патрулі (квадроцикл, машина)», – розповідає пресофіцер Бердянського прикордонного загону Володимир Карайван.

Прикордонники зобов'язані, по-перше, перевіряти документи у всіх, хто знаходиться в контрольованому прикордонрайоні, а по-друге – вихід у море дозволений лише з пунктів базування (причалів) і за наявності документів на здійснення промислового лову.

Прикордонники зазначають, що є дві категорії човнів: перша – виходить до двох морських миль, друга – оснащена потужними двигунами, здійснює рибопромислову діяльність і виходить за 2 морські милі.

«За дві морські милі виходять не для того, щоб покататися, а з метою вилову і повинні мати дозволи на діяльність. Вихід і повернення обов'язково фіксується прикордонниками», – пояснює Карайван.

Якщо ж рибалки вийшли в море з берега, а не з причалу, то співробітники прикордонної служби складають протокол за ст. 202 КУпАП (Порушення правил прикордонного режиму). Якщо ж рибалка повторно порушує, то виноситься постанова про заборону виходу у море або у нього вилучається плавзасіб. Простіше кажучи, рибалкам сьогодні не вигідно працювати без «приписки» до причалу. У будь-який момент можна залишитися без човна.

Як розповів в.о. начальника відділу прикордонної служби Приазовське старший лейтенант Ростислав Тутов, лише за 2020 рік до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму було притягнуто 95 осіб, ще 13 – за грубе порушення здійснення промислу.

У Приазовському районі знаходиться 5 пунктів базування. Звідти рибалки і мають здійснювати вихід в Азовське море. Якщо рибалка веде законну діяльність, то у нього обов'язково мають бути при собі документи, що дозволяють промисел, документи, що засвідчують особу, а човен – «приписаний» до причалу. В іншому разі - це браконьєр.

Поки ми розмовляли на березі, прикордонний катер помітив в Азові невеликий човен і підійшов, щоб перевірити документи. Паралельно з катером на суші чергував патруль. Як нам пояснили, це необхідно для того, якщо будуть виявлені порушення і треба буде складати протокол.

Читайте більше тут

Популярні розділи та сервіси