В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося засідання Громадської ради, де розглядалися актуальні питання різних сфер роботи відомства

НАЗАД
23 червня 2017 10:25

В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося засідання Громадської ради, де розглядалися актуальні питання різних сфер роботи відомства. Зокрема, на порядок денний було винесено питання про стан та результати реалізації в Службі Закону України «Про очищення влади» і соціально-правову реабілітацію кадрових прикордонників.

В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося засідання Громадської ради, де розглядалися актуальні питання різних сфер роботи відомства. Зокрема, на порядок денний було винесено питання про стан та результати реалізації  в Службі Закону України «Про очищення влади» і соціально-правову реабілітацію кадрових прикордонників. У громадських слуханнях взяли участь представники Міністерства юстиції (Департаменту з питань люстрації), Адміністрації Державної прикордонної служби, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (військовослужбовців), Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції, Громадського люстраційного комітету, знані юристи, члени Громадської ради, а також ветерани та пенсіонери Держприкордонслужби України, громадські активісти, учасники АТО, волонтери та представники ЗМІ.

На початку засідання Громадської ради перший заступник Голови Служби генерал-лейтенант Василь Серватюк поінформував членів Ради про обстановку, яка складається на державному кордоні, її основні чинники та прогноз розвитку. Такий формат роботи вже став доброю традицією спілкування Адміністрації Служби з громадськістю, який демонструє традиційну відкритість прикордонного відомства та готовність до діалогу на основі взаємоповаги.

У ході засідання також зазначалося, що прикордонне відомство загалом виконало люстраційні заходи. «Так, було розпочато перевірку 30,6 тисяч посадових осіб, з них перевірку завершено стосовно понад 21 тисячі. Щодо 11 прикордонників надійшли негативні висновки. Один військовослужбовець   та 1 державний службовець звільнений з лав Держприкордонслужби, а десятьох внесено в список та вони будуть звільнені після завершення особливого періоду – підкреслив на засіданні Громадської ради директор Департаменту персоналу полковник Сергій Сердюк.

Проте під дію Закону безпідставно потрапляють тисячі прикордонників у запасі та відставці, які свого часу навчалися у вищих прикордонних училищах та вищих навчальних закладах КДБ або проходили службу, переважно молодими офіцерами, в Прикордонних військах КДБ СРСР, зокрема й ті, які свідомо повернулися в Україну після здобуття нашою державою незалежності.

«Сотні високваліфікованих фахівців з колосальним досвідом змушені покинути службу. Тисячі пенсіонерів найближчих десять років не зможуть працевлаштуватися на державну службу чи службу в органах місцевого самоврядування. Це очевидна дискримінація за ознакою освіти. Адже органи і війська КДБ СРСР мали суттєво відмінну мету і завдання, а прикордонники завжди служили народу, обороняючи кордон», – наголосив перший заступник голови Громадської ради при Адміністрації Держприкордонслужби Ігор Глова.

Також Громадська рада обговорила питання реалізації кадрової та гендерної політики у відомстві, основні тенденції та перспективи. Не оминули увагою й медичне та курортне забезпечення, зосередившись на проблемних питаннях, які стосуються передусім ветеранів-прикордонників, учасників бойових дій та дітей військовослужбовців.

Крім того, на порядок денний було винесено питання про стан фінансування Держприкордонслужби та грошове забезпечення персоналу у 2016-2017 роках. Основна увага була приділена заходам з осучаснення (перерахунку) пенсій, у тому числі військовим пенсіонерам.                 

Керівники департаментів та основних профільних управлінь Адміністрації Державної прикордонної служби України компетентно та  наглядно поінформували членів Громадської ради про роботу, досягнення та наявні проблеми.

В свою чергу члени Громадської ради констатували, що Державна прикордонна служба України послідовно вдосконалює свою оперативно-службову та адміністративно-господарську діяльність, а також прикордонну інфраструктуру, системно працює над реалізацією Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України та Концепції інтегрованого управління кордонами. Абсолютним пріоритетом є підтримання належного режиму на лініях розмежування та збереження життя людей. За окремим напрямками оперативно-службової діяльності, головними є протидії транскордонній злочинній діяльності та послідовне посилення оперативної складової в охороні державного кордону.

Крім того, відмічалося, що Служба має колосальну фінансову та технічну допомогу і підтримку з боку іноземних партнерів, що дозволяє високими темпами здійснювати технічне переозброєння. Також відомство послідовно реалізовує кадрову та гендерну політику, має найвищу питому вагу жіноцтва серед всього силового блоку МВС (майже 25%). Наразі відбувається оптимізація структури та мотиваційних пакетів, ширше впроваджуються кадрові конкурси тощо. Розгортається експеримент «Нове обличчя кордону».

Перелік порушених Громадською радою питань свідчить про фокус громадськості до найбільш чутливих питань діяльності прикордонного відомства.

Популярні розділи та сервіси