Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
13.07.2017
a
a
a
У Києві відбулося засідання Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України

12 липня, під головуванням Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака відбулося засідання Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

У заході взяли участь Голова Представництва НАТО в Україні, Директор Офісу зв’язку НАТО Александер Вінніков, іноземний стратегічний радник при Міністерстві оборони України та Збройних Силах України генерал у відставці Джон Філіп Абізейд, народні депутати України, керівники структурних підрозділів оборонного відомства, представники Адміністрації Державної прикордонної служби України та інших вітчизняних силових структур, Проектного офісу реформ Міністерства оборони України.

Під час засідання Джон Філіп Абізейд поінформував присутніх про узагальнену позицію стратегічних радників щодо оборонної реформи в Україні.

Після цього розпочалося обговорення ходу реформ в оборонному відомстві та Національній гвардії України, реформування Державної прикордонної служби України.

Як зауважив у своєму виступі перший заступник Голови Держприкордонслужби генерал-лейтенант Василь Серватюк, головним здобутком ДПСУ є те, що в умовах військової агресії РФ, служба продовжує системно розвиватись, виконуючи завдання не лише охорони, а й оборони державного кордону. Зокрема у 2014 році сформовано бойові підрозділи – оперативно-бойові прикордонні комендатури, зенітно-артилерійські та протитанкові застави. На виконання Мирного плану Президента України триває підготовка до відновлення контролю над кордоном, для цього розгортаємо прикордонні комендатури швидкого реагування. Із 5-ти запланованих – вже створено три.

«Сьогодні наші бойові підрозділи укомплектовані озброєнням, технікою, зв’язком та навченим особовим складом. І головне – мають бойовий досвід», – відзначив Василь Серватюк.

Особливу увагу перший заступник Голови Держприкордонслужби звернув на суттєву модернізацію відомчої інформаційно-телекомунікаційної системи та захист інформаційного простору в умовах гібридної війни. З цією метою Держприкордонслужба створила підрозділ кібербезпеки. Завдяки вжитим заходам прикордонникам вдалось захистити відомчі інформаційні системи від несанкціонованих втручань і кібератак, зокрема наймасштабнішої – 27 червня.

Завершуючи свій виступ генерал-лейтенант Серватюк відзначив, що головним для Держприкордонслужби залишається підвищення захищеності кордону. Це завдання визначено одним з пріоритетів у плані дій Уряду на період до 2020 року.

За підсумками роботи учасники засідання визначили основні завдання й пріоритети діяльності Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.