У Братиславі зустрілися Головні Прикордонні Уповноважені України та Словаччини

НАЗАД
24 червня 2016 16:19

Стан охорони українсько-словацької ділянки кордону та подальший розвиток співробітництва між прикордонними відомствами України та Словаччини обговорили учора у Братиславі Головні Прикордонні Уповноважені Віктор Назаренко та новопризначений директор Бюро Прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Президії поліцейського корпусу полковник, доктор права Ладіслав Чемі.

Стан охорони українсько-словацької ділянки кордону та подальший розвиток співробітництва між прикордонними відомствами України та Словаччини обговорили учора у Братиславі Головні Прикордонні Уповноважені Віктор Назаренко та новопризначений директор Бюро Прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Президії поліцейського корпусу полковник, доктор права Ладіслав Чемі.

На початку зустрічі Голова Державної прикордонної служби Віктор Назаренко поінформував словацького колегу про загальну ситуацію на кордонах України та зазначив, що обстановка залишається динамічною, а на окремих ділянках – напруженою.  Це пов’язано перш за все з агресією Росії, яка триває уже більше двох років. Також Віктор Назаренко додав, що для врегулювання ситуації  Державна прикордонна служба України послідовно, в межах компетенції, реалізує Мінські домовленості та Мирний план Президента України і що важливим завданням на сьогодні є повернення контролю над 409,3 км кордону з РФ, що тимчасово не контролюються.

Разом з тим він відзначив, що активізація дій Держприкордонслужби на Сході країни жодним чином не вплинула на зниження рівня охорони західної ділянки. Зокрема, рівень захищеності українсько-словацького кордону навпаки – суттєво підвищився. Завдяки злагодженій роботі персоналу обох відомств вдається забезпечувати ритмічність пропуску громадян та транспортних засобів через державний кордон. На спільному кордоні спостерігається стале зростання пасажиропотоку, торік – на 8%, у поточному – на 13%. Тільки за 5 місяців 2016 року кордон перетнуло 1,02 млн. осіб та 429 тисяч транспортних засобів.

Під час зустрічі було відмічено, що цього року на спільній ділянці було виявлено 25 тисяч пачок цигарок, а транскордонні злочинці вдаються до пошуку нових форм протиправної діяльності, зокрема використання малої авіації. За допомогою МЛА переміщалися не тільки сигарети, а й незаконні мігранти. Це підтверджують 2 факти авіакатастроф, яких зазнали літак «Чмелак» та вертоліт МІ-2 на території Словаччини. В останньому випадку, окрім пілотів – 2-х громадян України, загинули 4 мігранти.

В цьому році вже виявлено 2 випадки порушення кордону вертольотом. Проте завдяки скоординованості дій зі словацьким колегами його вдалося відстежити та затримати разом з екіпажем і пособником - 3 громадянами України.

 Серед нових елементів обстановки відмічається активізація протиправної діяльності щодо незаконного вивезення бурштину. Це є найбільш характерним для польської ділянки, проте такі спроби фіксуються і на кордоні з Словаччиною. Торік припинено вивезення 130 кг бурштину, в цьому році у прикордонні виявлено вже 300 кг бурштину, який в подальшому мав бути переміщений в Словаччину.

 В ході зустрічі відмічалася важливість спільних патрулювань українсько-словацького державного кордону. У 2016 році на українсько-словацькому кордоні виставлено 70 спільних прикордонних патрулів, які активно затримують порушників та нелегальних мігрантів.

Також під час зустрічі обговорювалася перспектива запровадження пішохідного та велосипедного руху через українсько-словацький державний кордон у пункті пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке».

Під час зустрічі очільники прикордонних відомств приділили значну увагу питанню запровадження спільного контролю у пунктах пропуску через українсько-словацький державний кордон. За минулий рік прикордонними експертами був розроблений новий проект Угоди між Україною та Словацькою Республікою про співробітництво під час контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають державний кордон у спільних пунктах пропуску. Проект Угоди був розроблений у відповідності до положень Кодексу шенгенських кордонів та наразі планується до офіційного вивчення Європейською комісією.

Обговорювалось також питання щодо місцевого прикордонного руху. Зокрема йшлося про розгляд проекту Угоди між Україною та Словацькою Республікою «Про внесення змін до Угоди про місцевий прикордонний рух», яка дозволить збільшити термін перебування мешканців прикордонної зони до 90 днів та поширить свою дію ще на 30 українських населених пунктів.

Загалом сторони висловили задоволення співпрацею між прикордонними відомствами та констатували, що усі домовленості, досягнуті під час попереднього засідання та визначені Планом співпраці на 2015-2016 роки, виконуються.

Популярні розділи та сервіси