Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
04.10.2016
a
a
a
Спортивний комітет Державної прикордонної служби України

Наприкінці грудня 1992 року наказом Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України була створена спортивна команда Прикордонних військ України, до складу якої увійшло багато провідних спортсменів фізкультурно-спортивного товариства "Динамо". За період свого існування цей підрозділ цілком заслужено посів гідне місце у спортивних колах країни, а його представники неодноразово перемагали на найпрестижніших змаганнях України, Європи та світу. У цьому колективі проходять службу 18 заслужених майстрів спорту, 5 заслужених тренерів країни, 35 майстрів спорту міжнародного класу, близько 40 майстрів спорту та один міжнародний гросмейстер. Культивується 22 види спорту, в 17 з яких спортсмени-прикордонники входять до складу збірних команд України.

З квітня 2002 року на базі підрозділу утворено Спортивний комітет Прикордонних військ України, який дбає про реалізацію державної політики в галузі фізичної культури та спорту, опікує спортивну роботу в прикордонних формуваннях й навчальних закладах військ, а також, звичайно, займається питаннями підготовки спортсменів вищої кваліфікації до участі в офіційних національних та міжнародних змаганнях у складі збірних команд країни.

Очолює колектив спортсменів-прикордонників полковник Микола Подоляк, який започаткував створення на професійній основі у штаті Прикордонних військ України спортивної ланки під назвою "Спортивна команда ПВУ". Тепер це заслужений тренер країни, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня. За час свого існування підрозділом завойовано понад 200 медалей чемпіонатів та першостей світу й Європи, майже половина з яких - золоті. Неодноразово прикордонні спортсмени встановлювали світові, європейські та національні рекорди. Серед нагород особливе місце посідають олімпійські відзнаки: 8 золотих, 9 срібних та 6 бронзових медалей. Володарями їх є стрибунка у довжину та потрійним Інеса Кравець (двічі), штовхач ядра Юрій Білоног, борці вільного стилю та греко-римського стилю Іріні Мерлені (двічі), Армен Варданян, шабліст Вадим Гутцайт, стрільці Артур Айвазян, Геннадій Авраменко, велосипедисти Олександр Симоненко та Сергій Матвєєв, стрільці з лука Катерина Сердюк, Наталія Бурдейна, Олександр Сердюк та Віктор Рубан (двічі), спортивні гімнасти Валерій Гончаров (двічі), Руслан Мезенцев та Роман Зозуля, боксери Василь Ломаченко, Андрій Котельник, стрибун у воду Олексій Пригоров.

Усього учасниками Олімпіад були 85 спортсменів Державної прикордонної служби України. На ХХІХ літніх Олімпійських іграх 2008 року у м. Пекін спортсменами-прикордонниками завойовано 3 золоті та 3 бронзові олімпійські медалі. Підполковник Айвазян Артур (золота медаль у стрільбі з малокаліберної гвинтівки), ст. лейтенант Рубан Віктор (золота медаль у стрільбі з лука), службовець Ломаченко Василь (золота медаль у боксі), молодший лейтенант Варданян Армен (бронзова медаль у борьбі греко-римським стилем), рядовий Пригоров Олексій (бронзова медаль у стрибках у воду), службовець Мерлені Іріні (бронзова медаль у вільній боротьбі). 

За високі спортивні результати, вагомий внесок у справу примноження слави національного спорту у світі Інеса Кравець нагороджена Почесною відзнакою Президента України, Хрестом "За мужність" та орденом княгині Ольги 3 ступеня, Олександр Симоненко, Юрій Білоног, Валерій Гончаров - орденом "За заслуги" ІІ та ІІІ ступенів, Світлана Готфрид, Роман Зозуля, Руслан Мезенцев, Олексій Сливінський, Вадим Гутцайт- орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, Іріні Мерлені – орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів» та орденом княгині Ольги 3 ступеня, Владислав Прянишніков, Віктор Рубан – орденом "За заслуги” ІІІ ступеня, Варданян Армен, Пригоров Олексій – орденом "За мужність" ІІІ ступеня, Геннадій Авраменко - орденом Богдана Хмельницького, Руслан Пономарьов - орденом князя Ярослава Мудрого та орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Ціла низка провідних спортсменів-прикордонників наказом Голови Державної прикордонної служби України нагороджена медалями "За мужність в охороні державного кордону" та "За сумлінну та бездоганну службу".