Міжнародна технічна допомога

Співробітництво з Європейським Союзом

Реалізовано п’ять проектів МТД у сферах інституційної розбудови, розвитку потенціалу органів охорони державного кордону, покращення інфраструктури прикордонних підрозділів. Отримано патрульні автомобілі, квадроцикли, мотоцикли, переносні тепловізори, датчики руху тощо для підрозділів Північного регіонального управління. 

Забезпечено завершення проектів за програмами Транскордонного співробітництва «Румунія–Молдова–Україна», «Польща–Білорусь–Україна», «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна» щодо забезпечення пунктів пропуску через українсько-угорський, українсько-румунський та українсько-польський державний кордон автоматизованими робочими місцями прикордонного контролю. Опрацьовано та успішно захищено перед уповноваженими представниками Європейської Комісії один проміжний звіт, проведено зовнішній аудит проектів.

Організовано проведення європейською стороною заключного аудиту виконання Програми ЄС «Підтримка секторальної політики управління кордоном в Україні». За результатами аудиту зазначено, що бюджетна підтримка була результативною та зробила значний загальний позитивний внесок для її бенефіціарів, які працюють у секторі інтегрованого управління кордонами.

У рамках програми «Східне партнерство»:

отримано обладнання охорони кордону, проведено тендерні процедури для забезпечення обладнанням віртуального контактного центру на українсько-білоруському кордоні «Житомир – Пінськ» за проектом «Зміцнення потенціалу прикордонних відомств України та Республіки Білорусь» (СУРКАП – Фаза 2);

проведено дві навчальні поїздки та вісім регіональних тренінгів за напрямами вивчення документів та аналіз ризиків у рамках проекту «Зміцнення потенціалу інтегрованого управління кордонами в рамках Східного Партнерства» за загальної координації Фронтекс;

підготовлено десять нових проектних заявок.

Започатковано твіннінг-проект «Підтримка Державної прикордонної служби України у подальшому запровадженні принципів інтегрованого управління кордонами, зокрема у сфері перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів». Укладено контракт з Представництвом ЄС в Україні, визначено виконавця проекту – спільний консорціум прикордонних відомств ФРН, Литовської Республіки та Республіки Польща. Проведено початкову конференцію, зустрічі експертів за кожним компонентом проекту.

Інтенсифіковано співробітництво з ЄС у рамках ініціативи зі створення Центрів передового досвіду із запобігання загрозам використання ядерних, радіоактивних, а також хімічно і біологічно небезпечних речовин (CBRN CoE). Адміністрацію Держприкордонслужби визначено відомством, що виконує технічні функції національного контактного центру. Проведено презентацію згаданої ініціативи для центральних органів виконавчої влади України, започатковано реалізацію 3 проектів міжнародної допомоги. 

Популярні розділи та сервіси