Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
24.03.2017
a
a
a
Співпраця ЄС з Державною прикордонною службою у реформуванні сектору цивільної безпеки визнана успішною

Нещодавно в Києві відбулося публічне обговорення, де розглядалися зусилля Європейського Союзу у реформуванні сектору цивільної безпеки в Україні.

У заході взяли участь представники Інституту світової політики, Ради національної безпеки та оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Харківської правозахисної групи. До участі також  були запрошені представник Консультативної місії ЄС з реформи цивільного безпекового сектору EUAM представник Генерального прокурора України та перший заступник Голови Державної прикордонної служби України. 

Під час обговорення був презентований аналіз співпраці Місії EUAM з державними інститутами України, проведений у рамках проекту  WOSCAP «Все суспільство заради попередження конфлікту та миробудівництва».

Зокрема зазначалося, що Консультативна місія ЄС EUAM була відряджена в Україну та працює вже понад два роки. Її діяльність різноманітна і включає консультаційну підтримку щодо розробки стратегічних документів та законопроектів, матеріально-технічну допомогу, координацію донорської допомоги в Україні в сфері реформи правоохоронних органів і навіть пошук коштів для реалізації реформ. EUAM координує свою діяльність з Представництвом ЄС в Україні та Групою підтримки для України.

Ключовими партнерами Місії в Україні є правоохоронні органи,  в тому числі і Державна прикордонна служба. При цьому відзначалось, що взаємодія Місії з місцевими партнерами є різною, в тому числі не позбавлена проблем і протиріч і за інтенсивністю та результативністю не є однаковою для кожного з партнерів. У той же час під час обговорення зазначалося, що за критерієм оцінки сприйняття Місії з боку місцевого партнера, «історією успіху» Місії називалася співпраця з Державною прикордонною службою і Національним антикорупційним бюро.

У цілому, за опитуванням Інститутом світової політики, місцеві партнери Місії особливо відзначили більш активну та сфокусовану співпрацю з Місією у порівнянні з 2015 роком, високий фаховий рівень радників, яких надає Місія, та велику роль прямого каналу зв’язку з Брюсселем.