Сергій Дейнеко: «Розвиток прикордонної політики України відбувається, перш за все, в рамках реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами»

НАЗАД
16 вересня 2021 14:25

Про це Голова Держаної прикордонної служби України зазначив під час свого виступу на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, що відбувається в Ужгороді.

За даними проміжного звіту виконання Плану з реалізації Стратегії ІУК на цей рік заплановано виконати 72 заходи шляхом досягнення 72 індикаторів.

Також очільник прикордонного відомства детально зупинився на гострих питаннях.

«По перше – це завершення реконструкції діючих пунктів пропуску. Урядом прийнято відповідний План заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021 – 2023 роки. Держприкордонслужба долучилась до реалізації за напрямом діяльності. Водночас його реалізація залежить від фінансування та поєднання зусиль усіх державних установ та місцевих органів влади. По-друге – запровадження взаємодії інформаційних систем у пунктах пропуску для залізничного сполучення, адже на програмний комплекс захисту інформації впливає покриття мережею Інтернет», – наголосив Сергій Дейнеко.

Окрема увага відводилася питанню удосконалення інженерного облаштування українсько-білоруського кордону.

Не менш значущим залишається питання Договірно-правового регулювання реалізації контролю спільних пунктів пропуску на кордоні зі Словацькою Республікою та Угорщиною, яке на даний момент блокується суміжними сторонами та Європейською Комісією у зв’язку з невідповідністю погодження.

«Водночас існує нагальна потреба створення належної інфраструктури пунктів пропуску. Наступне питання – діагностика та ремонт скануючих систем. Ви вчора бачили, що використання скануючих систем реально кардинально пришвидшує час оформлення транспортних засобів», – зауважив керівник Держприкордонслужби.

Для ефективного завершення реалізації амбітних цілей необхідне залучення додаткової допомоги з боку ЄС, спрямованої на підтримку розвитку українських кордонів з урахуванням специфіки і безпекової ситуації в нашій країні, зокрема і в питанні створення координаційних центрів з протидії злочинності.

Зазначимо, що Адміністрація Державної прикордонної служби України організувала та розпочала розроблення плану заходів реалізації Стратегії ІУК на 2023 – 2025 роки.

Користуючись нагодою Голова Держприкордонслужби подякував народним депутатам за незмінну позицію щодо підтримки міжнародного співробітництва, що дає можливість прикордонному відомству бути сучасним гарантом прикордонної безпеки та здійснювати розбудову інженерної інфраструктури кордону.

Нагадаємо, що учора у рамках виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу делегація народних депутатів разом з Головою Консультативної місії ЄС (EUAM) відвідала три пункти пропуску на кордоні України з Угорщиною та Словаччиною.

Спільним для усіх пунктів пропуску і, на жаль, поки невирішеним питанням є налагодження спільного контролю. Спільний контроль – це проведення контрольних процедур спільно службами двох країн, або по черзі, але в одному пункті пропуску, розташованому на території однієї із сторін для одного напрямку руху (в’їзд або виїзд). Такий вид контролю дає можливість економити до 30% часу для проходження усіх процедур. Завдання щодо запровадження спільного контролю зі суміжними країнами ЄС містяться в усіх стратегічних документах з управління кордонами, однак прогрес у цьому питанні відсутній.

Популярні розділи та сервіси