Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
14.09.2017
a
a
a
Розвиток морської охорони

Розвиток Морської охорони у 2015 – 2020  роках

Основні етапи розвитку Морської охорони – як сучасної структури, що гарантовано забезпечуватиме захист національних інтересів України на морській та річковій ділянках кордону, у її виключній (морській) економічній зоні передбачено Концепцією та "Програмою розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України на період до 2020 року" (затверджено рішенням Колегії Адміністрації Держприкордонслужби від 19.04.11 №3 та Наказом Адміністрації Держприкордонслужби від 27.04.11 №273).

Одночасно, з метою нормативно-правового забезпечення діяльності загонів морської охорони, заплановано внесення змін до діючих та опрацювання нових організаційно-розпорядчих документів з питань діяльності морської охорони.

Також передбачено проведення комплексу заходів щодо удосконалення організаційно-штатної структури та управлінської діяльності морської охорони.

З метою забезпечення відповідної готовності до виконання завдань прикордонної служби, зокрема в умовах ведення бойових дій, підняття рівня бойової готовності екіпажів планується проведення заходів з удосконалення системи підготовки особового складу морської охорони.

З метою вирішення проблеми застарілості основних проектів кораблів та катерів морської охорони, передбачено проведення комплексу заходів щодо забезпечення технічної готовності та розвитку системи базування корабельно-катерного складу в умовах діючих бюджетних асигнувань.  

Реалізація визначених основних пріоритетів подальшого розвитку морської охорони дозволить:

  • забезпечити відповідну бойову готовність підрозділів морської охорони до дій як самостійно, так і у взаємодії з підрозділами ЗС України;
  • створити основні елементи нормативної бази діяльності морської охорони з питань організації служби, забезпечення та підготовки особового складу;
  • забезпечити виконання завдань у В(М)ЕЗ України з урахуванням сучасної обстановки;
  • покращити взаємодію корабельно-катерного складу з силами та засобами відділів прикордонної служби в системі висвітлення надводної обстановки та реалізації інформації;
  • забезпечити належну організацію пунктів базування загонів морської охорони;
  • забезпечити необхідну технічну готовність корабельно-катерного складу до дій у військових умовах.