Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
22.05.2017
a
a
a
Результати охорони

Основні результати ОСД за 2016 рік

Щодня несуть службу по охороні державного кордону та суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні 2-3 кораблі та 20-25 катерів.

Постійно здійснюється контроль за порядком перебування у внутрішніх водах та заходів до портів України іноземних суден, які порушили норми Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», а саме заходили в закриті морські порти АР Крим.

 

Протягом 2016 року оглянуто 1457 суден. Проведено 4 рятувальних операції, врятовано 6 осіб.

 ПОКАЗНИК

 

На службі (діб)

6712

В морі - на річці (діб)

1353

з них у економічній зоні

30

Оглянуто суден,  з них :

1457

 українських

1454

іноземних

3

Затримано суден,  з них :

133

з них українських

131

іноземних

2

Сума штрафу (грн.)

11839

вилучено сіток (м)

15830

Спільні виходи

170

Відпрацьовано: навчань

258

 тренувань

576

 

Протягом 2016 року силами та засобами Держприкордонслужби у взаємодії з ВМС ЗСУ постійно виявлялись і фіксувались факти протиправної діяльності  Російської Федерації на континентальному шельфі України та у її внутрішніх водах.

У березні 2016 року затримано турецьку браконьєрську шхуну «ZOR», капітаном якої добровільно відшкодовано збитки у розмірі 490 тис. грн., а судно за рішенням суду конфісковано на користь держави.

 

У листопаді 2016 року завдяки професійним діям Морської охорони у внутрішніх водах української частини   р. Дунай затримано судно «SKY MOON» (прапор Танзанії), екіпаж якого намагався чинити опір законним діям прикордонників та створював передумови для навігаційних подій. Стосовно судна та членів його екіпажу тривають заходи кримінального та адміністративного провадження.

З метою збору доказової та документування фактів незаконної промислової діяльності РФ на шельфі України нами проведено 5 спеціальних операцій у ВМЕЗ України. З них 2 - міжвідомчі.

За ініціативи Держприкордонслужби до їх проведення вдалося залучити представників зацікавлених міністерств і відомств, а також правоохоронних органів.

 

Результати нашої роботи стали підґрунтям для офіційної заяви Міністерства закордонних справ України та інтенсифікації питання у міжнародних судових інстанціях про повернення Росією анексованого майна.