Перший заступник Голови Держприкордонслужби України взяв участь у Міжнародній конференції «Безпека кордонів у Східній Європі: Уроки для НАТО та партнерів»

НАЗАД
05 грудня 2016 09:56

Делегація Державної прикордонної служби України на чолі із першим заступником Голови Держприкордонслужби України генерал-лейтенантом Василем Серватюком взяла участь у Міжнародній конференції «Безпека кордонів у Східній Європі: Уроки для НАТО та партнерів», що відбулася 1-2 грудня 2016 року в Німеччині(м.Берлін).

Делегація Державної прикордонної служби України на чолі із першим заступником Голови Держприкордонслужби України генерал-лейтенантом Василем Серватюком взяла участь у Міжнародній конференції «Безпека кордонів у Східній Європі: Уроки для НАТО та партнерів», що відбулася 1-2 грудня 2016 року в Німеччині(м.Берлін).

Міжнародна конференція з питань безпеки кордонів у Східній Європі стала заключним в поточному році міжнародним заходом, організованим Німецьким фондом Маршалла США (GMF), за сприяння та безпосередньої підтримки НАТО, а також у співробітництві з Асоціацією зовнішньої політики та Інститутом світової політики.

Метою заключної науково-практичної дискусії було визначено обговорення пропозицій щодо подальшої  співпраці з питань удосконалення механізмів охорони державних кордонів у Східній Європі, включаючи Чорноморський регіон, враховуючи постійно зростаючі виклики та загрози, подібність обстановки в Україні, Грузії та Республіці Молдова у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації та її політикою інтервенції, а також на основі прикладів кращої міжнародної практики.

Головним меседжем проведення ряду конференцій стала теза про те, що обмін взаємно засвоєним досвідом України, Республіки Молдова та Грузії у сфері забезпечення прикордонної безпеки має вирішальне значення як для держав-членів НАТО, так і для їх партнерів, а поєднання його з передовою практикою дозволить виробити дієві підходи та нові стратегічні пропозиції, які будуть здатні гарантувати стабільність у Східній Європі та Чорноморському регіоні.

У засіданні Міжнародної конференції взяли участь 20 вищих посадовців, експертів та науковців країн-членів ЄС та НАТО, України, Грузії, Республіки Молдова, які провели відверту дискусію з актуальних питань регіональної прикордонної безпеки. Також з окремими доповідями виступили Старший радник Департаменту зростаючих загроз безпеці штаб-квартири НАТО Мішаель Гауль, начальник відділу з питань співпраці з Російською Федерацією, Молдовою та Білоруссю Міністерства закордонних справ ФРН Ганс-Пітер Хінрішен та Директор Варшавського офісу Німецького фонду Маршалла США Міхал Барановськи.

Перший заступник Голови Держприкордонслужби України виступив із пропозицією започаткувати в рамках розвитку подальшої співпраці у визначеному форматі новий спільний проект щодо оновлення стратегії прикордонної безпеки в Чорноморському регіоні за підтримки НАТО та європейських партнерів. Основну увагу стратегії зосередити зокрема на боротьбі з міжнародним тероризмом, незаконним переміщенням зброї та боєприпасів, протидії транскордонній контрабанді, включаючи наркотики, хімічну, біологічну, радіологічну та ядерну зброю, а також на забезпеченні  безпеки міжнародних морських шляхів.

Василь Серватюк під час свого виступу наголосив на тому, що лише спільний безпековий простір і колективні гарантії можуть адекватно протистояти сучасним загрозам системі регіональної безпеки, у зв’язку з чим Державна прикордонна служба України активно працює над розширенням міжрегіональної співпраці.

Учасники Конференції погодилися, що з метою посилення співпраці у в межах сформованого протягом 2016 року формату зустрічей та у розвиток партнерських відносин з НАТО необхідно продовжити співробітництво шляхом ініціювання запропонованого Українською Стороною спільного проекту.

Водночас в рамках роботи міжнародної зустрічі перший заступник Голови Держприкордонслужби України Василь Серватюк обговорив питання розвитку двосторонньої співпраці прикордонних відомств України та Молдови із новопризначеним заступником Директора Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова В’ячеславом Гарштя.

Популярні розділи та сервіси