Від початку року прикордонники задокументували майже 30 випадків пропонування хабарів громадянами

НАЗАД
16 сiчня 2017 13:10

Боротьба з корупцією й надалі залишається пріоритетною для Державної прикордонної служби України. Нині у прикордонному відомстві чітко витримується принципова позиція в протидії хабарництву та проводяться заходи по викоріненню цього ганебного явища.

Боротьба з корупцією й надалі залишається пріоритетною для Державної прикордонної служби України. Нині у прикордонному відомстві чітко витримується принципова позиція в протидії хабарництву та проводяться заходи по викоріненню цього ганебного явища.

Так, після успішно проведених у минулому році антикорупційних акцій, з метою продовження системної роботи з реалізації визначених Президентом України завдань державної політики щодо протидії корупції та злочинності в державі, зниження корупційних ризиків у прикордонній сфері в Державній прикордонній службі України проводиться відомча антикорупційна акція «Вільні від корупції».

І варто відмітити позитивні зрушення у створенні ефективної системи запобігання і протидії корупції, що значно збільшило випадки відмов прикордонників від хабарів, суми яких сягають сотні та десятки тисяч гривень.

Так, минулого тижня прикордонники Краматорського загону у «Мар`їнці», що на лінії розмежування, передали в поліцію українця, який запропонував 2 тисячі гривень хабара прикордонному інспектору під час виконання ним службових обов’язків. А  учора на Одещині під час затримання порушника кордону останній запропонував прикордонникам відділу «Кучурган» Білгород-Дністровського загону 450 гривень за безперерешкодний його пропуск на територію України. На його пропозицію прикордонники не погодилися та по даному факту поінформовали Роздільнянський відділ Національної поліції. За порушення державного кордону на затриманого складено відповідні матеріали. Крім того, йому заборонено в’їзд на територію України терміном на 3 роки та примусово повернуто до Молдови.

Варто наголосити, що такі відмови від хабарів є непоодинокі - від початку року таких випадків вже було зафіксовано майже 30.

Водночас, на найменші спроби зловживань у прикордонному відомстві відбувається жорстке та відповідне реагування. В цьому напрямку активно працюють підрозділи внутрішньої та власної безпеки прикордонного відомства у взаємодії з іншими правоохоронними органами. У результаті проведеної роботи в минулому році проведено 2,4 тисячі розслідувань і перевірок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто майже 6 тисяч осіб, за негативними статтями звільнено 905 осіб, у т.ч. 31 – з позбавленням військового звання.

Наголосимо, що позиція Держприкордонслужби і надалі буде безкомпромісною до будь-яких корупційних проявів і зловживань, а курс на подолання корупції залишиться незмінним.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси