Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
19.05.2017
a
a
a
Який порядок в’їзду громадян України до Європейського Союзу ?

Виїзд з України та в’їзд в Україну громадян України здійснюються відповідно до статті 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (далі – Закон) за такими документами: паспортом громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичним паспортом, службовим паспортом, посвідченням особи моряка, а також за іншими документами, передбаченими міжнародними договорами України.

Громадянин України може перетнути державний кордон України на в’їзд і виїзд за одним із дійсних вищеперерахованих документів. Додатково зазначаємо, що якщо міжнародним договором України, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті,що встановлені Законом України «Про прикордонний контроль», то застосовуються правила міжнародного договору. Як приклад, обов’язковою умовою в’їзду громадянина України до країн Європейського Союзу є наявність біометричного паспорта.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини третьої статті 1 Закону порядок в'їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави. Тобто під час в’їзду громадянина України до будь-якої країни Європейського Союзу уповноважені представники прикордонних служб кожної окремо держави мають право відмовити в перетинанні кордону громадянину України у разі невиконання інших умов, крім наявності біометричного паспорту, таких як підтвердження достатнього фінансового забезпечення, страхових полісів, туристичних ваучерів, наявність інформації про порушення правил перебування в цій державі під час попередніх в’їздів тощо. Оскільки зазначене вище не є компетенцією Держприкордонслужби, пропонуємо громадянам України  звертатись до відповідної дипломатичної установи іноземної держави в Україні.