Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
19.05.2017
a
a
a
Який порядок скасування раніше наданих згод (нотаріально посвідчених заяв) на виїзд неповнолітніх громадян України ?

Уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України під час перевірки законних підстав для перетину державного кордону, в тому числі нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, не проводять копіювання, вилучення або будь-яких інших процедур із зазначеними документами. Відповідно до чинного законодавства України, що регламентує діяльність Державної прикордонної служби України, облік заяв батьків про надання дозволу на виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон, що скасовані з дотриманням процедур, не ведеться. Перевірка вищезазначених документів проводиться з метою визначення їх дійсності, тобто наявності в них необхідних печаток, підписів, елементів захисту від підробок тощо.

 

 

Зазначаємо, що лише у разі надходження судового рішення щодо тимчасового обмеження виїзду з України громадянина України, який не досяг 16-річного віку, Державною прикордонною службою України буде вжито всіх заходів, передбачених законодавством, щодо недопущення виїзду його за межі України. Конституція України гарантує всім громадянам України право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Крім того, інформуємо, що відповідно до статті 2 Сімейного кодексу України Державна прикордонна служба України не є суб’єктом сімейних правовідносин і згідно зі статтею 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» на неї не покладаються обов’язки з виконання доручень фізичних осіб під час розв’язання сімейних спорів.

Додатково повідомляємо, що письмове повідомлення Адміністрації Державної прикордонної служби України чи підрозділів охорони державного кордону не є «інформацією про заборону в перетинанні кордону» будь-якій особі, в тому числі неповнолітній.  Обмеження осіб у праві виїзду з території України відбувається за встановленою процедурою та на визначених уповноваженими державними  органами України підставах.