Європейська інтеграція

Угоди між Україною та ЄС

 

Угода про асоціацію між Україною та ЄС

Історія підписання Угоди розпочинається з того, що у березні 2007-го року розпочалися переговори між Україною та Європейським Союзом щодо укладення нової посиленої угоди. Ця нова угода мала на меті, в першу чергу, замінити Угоду про партнерство та співробітництво.  

Із початку переговорів, тобто протягом 2007-2012 рр., відбувся 21 раунд переговорів щодо Угоди про асоціацію та 18 раундів переговорів щодо розділу Угоди про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. На Саміті Україна – ЄС, що відбувся 19 грудня 2011 р., оголошено про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Угода стала масштабнішою в порівнянні з аналогічними угодами, що раніше були укладені ЄС із іншими країнами Центральної та Східної Європи. 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію набула чинності у повному обсязі.

За компетенцією Держприкордонслужби на контролі залишаються наступні заходи:

Розвиток інфраструктури та матеріально-технічної бази для інтегрованого управління кордонами;

Організація спільної оперативної охорони державного кордону та обміну інформацією у контактних пунктах з державами —членами ЄС.

 

План дій Україна – ЄС

Основним документом, що регламентує співробітництво між Україною та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки є План дій Україна – ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки, затверджений на засіданні Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС (18 червня 2007 р., м.Люксембург).

План дій у сфері ЮСБ охоплює співробітництво по 15 ключових напрямах, зокрема: 

міграція, 

притулок, 

управління кордонами,

візи, 

безпека документів, 

боротьба з організованою злочинністю та тероризмом, 

боротьба з відмиванням грошей, 

протидія фінансуванню тероризму, 

боротьба з торгівлею людьми,  наркотиками, корупцією, 

правове співробітництво у цивільних та кримінальних справах тощо.

 

Стратегія комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки

Уряд схвалив Стратегію комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки. Основною метою Стратегії є утвердження в українському суспільстві свідомої підтримки членства України в Європейському Союзі, інтеграції в європейський економічний, культурний та політичний простір та здійснення процесу внутрішніх реформ і перетворень у бік більш вільного, справедливого, демократичного, успішного і прозорого суспільства.

Стратегія визначає комунікаційні цілі та цільову аудиторію. Передбачається, що реалізація Стратегії здійснюватиметься спільними зусиллями органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства та бізнесу.

Популярні розділи та сервіси