Колективний договір між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою Адміністрації Державної прикордонної служби України

НАЗАД
08 лютого 2017 09:59

Колективний договір

між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та  профспілкою  Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу)

на 2012 – 2015 роки

(пролонгований на 2016 рік)

 

Схвалений на загальних зборах трудового колективу

   «____»___________2012 року

 м. Київ

І. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

МЕТА УКЛАДЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

            Колективний договір (далі – Договір) згідно з чинним законодавством має силу нормативно-правового акта, складається з метою регулювання соціально-трудових відносин, посилення соціального захисту працівників Адміністрації Держприкордонслужби, органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на її кадровому забезпеченні, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби незалежно від членства в профспілці (далі –– працівники)  і включає зобов`язання Сторін, що його уклали, щодо створення умов для підвищення ефективності роботи, узгодження інтересів працівників та керівництва, у тому числі:

підвищення трудової дисципліни, відповідальності за виконання службових обов’язків;

поліпшення умов оплати та охорони праці, запобігання та врегулювання трудових конфліктів, соціально-правового захисту, а також культурно-побутового обслуговування працівників.

1.2. СТОРОНИ ДОГОВОРУ ТА ЇХ ПОВНОВАЖЕННЯ:

1.2.1. Договір укладено між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України в особі Голови Державної прикордонної служби України (далі – керівництво), з одного боку, та профспілковим комітетом Адміністрації Державної прикордонної служби України (далі – профком) в особі голови профкому, від імені трудового колективу Адміністрації Державної прикордонної служби , які перебувають на її кадровому забезпеченні та санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби, з другого боку (далі – Сторони).

1.2.2. Сторони визнають повноваження одна одної і зобов`язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності та аргументованості під час проведення переговорів (консультацій) щодо укладення Договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення всіх інших питань, що є предметом Договору.

1.2.3. Перевірка виконанням Договору проводиться профкомом та керівництвом через уповноважених представників сторін Договору. Для цього наказом Адміністрації Держприкордонслужби призначається комісія у складі 50% членів комісії від керівництва Держприкордонслужби та 50% від профспілки. Результати перевірки комісія оформляє актом, який затверджується Головою Державної прикордонної служби України та головою профкому.

1.2.4. Сторони констатують, що належне забезпечення соціально-економічних і побутових потреб, гарантій зайнятості працюючих, підвищення їх життєвого рівня можливе лише при ефективній роботі, а також активній участі в діяльності профспілки  всіх працівників та достатнього фінансового забезпечення з Державного бюджету України.

1.3. СФЕРА ПОЛОЖЕНЬ ДОГОВОРУ

1.3.1. Положення Договору поширюються на всіх працівників Адміністрації Держприкордонслужби, органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на її кадровому забезпеченні, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби незалежно від членства в профспілці (далі –– працівники). Окремі положення (пунктів 8.1.1., 8.2.1. розділу VIII) цього Договору у випадках, передбачених законами України, поширюються на пенсіонерів та інвалідів праці, які звільнилися з Адміністрації Держприкордонслужби.

1.3.2. Положення цього Договору діють безпосередньо і є обов`язковими для виконання керівництвом та  працівниками незалежно від членства в профспілці.

1.3.3. Усі додатки до Договору є його складовою частиною та обов`язкові для виконання.

1.4. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ДОГОВОРУ

1.4.1. Зміни і доповнення до Договору вносяться у разі потреби тільки за взаємною письмовою згодою Сторін.

Заінтересована Сторона письмово повідомляє другу Сторону про початок проведення переговорів і вносить свої пропозиції, які мають бути спільно розглянуті у 10-денний термін з дня їх отримання другою Стороною.

1.4.2. Якщо необхідність внесення змін до Договору зумовлено змінами на час до внесення змін до Договору при вирішенні питань, що регламентуються цими актами, застосовуються вимоги законів України.

1.4.3. У всіх випадках рішення про внесення змін чи доповнень до Договору після проведення попередніх консультацій і переговорів та досягнення взаємної згоди про це схвалюється зборами трудового колективу.

1.4.4. Жодна зі Сторін протягом дії Договору не може в односторонньому порядку приймати рішення про зміну діючих положень Договору або призупинити їх виконання.

1.5. ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ

1.5.1. Після схвалення проекту колективного договору загальними зборами трудового колективу він підписується уповноваженими представниками Сторін не пізніш як через 5 днів з моменту його схвалення, якщо інше не встановлено зборами трудового колективу.

1.5.2. Після підписання Договору повноважні особи Сторін подають Договір на повідомну реєстрацію до Шевченківської районної у місті Києві державної  адміністрації та вживають усіх заходів для дотримання і виконання його положень.

Профком протягом 5 днів після прийняття договору доводить його зміст до працівників.

II. ОПЛАТА ПРАЦІ ТА ІНШІ ВИДИ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАОХОЧЕННЯ

Оплата праці і матеріальне заохочення працівників Адміністрації Держприкордонслужби, органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні в Адміністрації Держприкордонслужби України, санітарно-епідеміологічного загону  Держприкордонслужби України здійснюється відповідно до норм, передбачених чинним законодавством з питань оплати праці та трудових відносин, відомчими наказами у межах затвердженого для Державної прикордонної служби України кошторису.

2.1. Оплата праці та матеріальне заохочення працівників Адміністрації Держприкордонслужби

2.1.1. Оплата праці і матеріальне заохочення працівників Адміністрації Держприкордонслужби здійснюється за нормами, установленими законодавством з питань оплати праці та трудових відносин, наказів Адміністрації Держприкордонслужби та у межах затверджених обсягів асигнувань.

2.1.2. Заробітна плата працівників Адміністрації Держприкордонслужби встановлюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої    влади,  органів   прокуратури, судів  та  інших     органів»   (із змінами),  наказу 

Адміністрації  Держприкордонслужби  від  07.08.2006 № 595 «Про упорядкування умов оплати праці працівників Адміністрації та регіональних управлінь Державної прикордонної служби України», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 4 вересня 2006 року за № 1027/12901 (зі змінами) і складається з

посадового окладу (додатки 4, 5 до КД);

надбавки (доплати) за ранг (додаток 6 до КД);

надбавки  за вислугу років (додаток 9 до КД);

премій та інших надбавок  передбачених  чинним законодавством.

2.1.3.  Працівникам, відповідно до вимог чинного законодавства та наказів Адміністрації Держприкордонслужби України щодо умов оплати праці працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України установлюється :

надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи відповідно до Положення, затвердженого наказом Адміністрації від 07.08.2006 № 595 (додаток 2 до КД):

керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50  відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років;

керівним працівникам і спеціалістам департаментів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів, (якщо положеннями про підрозділи  передбачено виконання такої роботи) - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років ;

службовцям – у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років;

доплата за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу (у разі відсутності внаслідок тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці  без збереження заробітної плати, у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами, у частково оплачуваній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку чи у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку) – до 50 відсотків посадового окладу за основною роботою з використанням на цю мету до 50 відсотків  посадового окладу відсутнього працівника;

доплата за виконання обов`язків тимчасово відсутнього керівника структурного підрозділу  або заступника керівника структурного підрозділу – у розмірі різниці між фактичним посадовим окладом тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу (без урахування надбавок та доплат) і посадовим окладом працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу, у разі, коли працівник, який виконує обов’язки  тимчасово відсутнього керівника структурного підрозділу, не є його заступником;

надбавка за знання та використання у роботі іноземної мови: однієї європейської – у розмірі 10, однієї східної, угро-фінської або африканської –15, двох і більше мов – 25 відсотків посадового окладу;

доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі, відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу;

надбавка  за почесне звання “заслужений” у розмірі 5 відсотків посадового окладу.

2.1.4. Державним службовцям у порядку визначеному законодавством України видається грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків.

2.1.5. Преміювання працівників здійснюється за умови виконання показників, визначених у Положенні про преміювання працівників Адміністрації

Держприкордонслужби України та залежно від особистого внеску в загальні результати роботи, без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами (додаток № 1 до КД).

Преміювання за виконання особливо важливих конкретних завдань, з нагоди державних і професійних свят, ювілейних дат здійснюється за рахунок економії фонду оплати праці за наказом Голови Державної прикордонної служби України за поданням безпосереднього керівника структурного підрозділу.

 2.2.  Оплата праці та матеріальне заохочення працівників органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні  в Адміністрації Держприкордонслужби України, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби України

2.2.1. Оплата праці та інші  види матеріального заохочення працівників органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні  в Адміністрації Держприкордонслужби України, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби України здійснюється відповідно до норм, передбачених законодавством з питань оплати праці працівників установ, закладів  та організацій окремих галузей бюджетної сфери, наказів Адміністрації Держприкордонслужби України в межах затверджених обсягів асигнувань.

2.2.2. Заробітна плата працівникам зазначених підрозділів (крім журналістів інформаційного агентства Держприкордонслужби України) установлюється  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 „Про оплату праці працівників на основі тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” (зі змінами) у межах затвердженого для органу  Держприкордонслужби України, в якому працівники перебувають на фінансовому забезпеченні, кошторису і складається з:

посадового окладу;

надбавки  за вислугу років; 

інших надбавок та доплат,  передбачених  чинним законодавством (додаток 10 до КД)

премій.

2.2.3. Розмір посадових окладів працівників зазначених підрозділів (крім журналістів інформаційного агентства Держприкордонслужби України) установлюється виходячи з розмірів тарифних розрядів та коефіцієнтів з оплати праці (додаток 7 до КД) працівників органів Держприкордонслужби України, схем тарифних розрядів посад (професій) працівників за напрямом діяльності, умов та порядку визначених згідно з наказом Адміністрації Держприкордонслужби України від 19.06.2007 № 430 «Про упорядкування Умов оплати праці працівників Державної прикордонної служби України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України  22.06.2007 за  № 718/13985 (зі змінами).

2.2.4. Встановлення працівникам зазначених підрозділів конкретних посадових окладів з урахуванням кваліфікаційних вимог за займаною посадою, надбавок, доплат провадиться за наказом Адміністрації Держприкордонслужби України на підставі службової записки керівника структурного підрозділу, в якому працює працівник, з обґрунтуванням щодо встановлення  і розміру передбачених законодавством надбавок, доплат або підвищення посадових окладів. Для санітарно-епідеміологічного загону наказом керівника за погодженням з начальником Центрального клінічного госпіталю Держприкордонслужби.

2.2.5.   Преміювання працівників здійснюється за умови виконання показників, визначених у Положенні про преміювання працівників органів підрозділів  Державної

 прикордонної служби України, які перебувають на кадровому забезпеченні і Адміністрації Державної прикордонної служби України та залежно від особистого внеску в загальні результати роботи, без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.

Витрати на преміювання за виконання особливо важливих конкретних завдань, з нагоди державних і професійних свят, ювілейних дат здійснюється в кожному конкретному випадку за наказом Адміністрації Держприкордонслужби, для санітарно-епідеміологічного загону за наказом керівника цього органу Держприкордонслужби за рахунок економії фонду оплати праці, погодженого з начальником Центрального клінічного госпіталю Держпркордонслужби.

2.2.6. Працівникам органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні в Адміністрації Держприкордонлужби України, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби України надається матеріальна допомога, в тому числі на оздоровлення, за винятком матеріальної допомоги на поховання, в сумі не більш ніж посадовий оклад на рік.

2.2.7. Оплата праці журналістів інформаційного агентства Державної прикордонної служби України провадиться відповідно до Порядку оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 15 березня 1999 р. № 377 «Про реалізацію статей 14 і 16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

1) Розмір посадових окладів журналістів інформаційного агентства Державної прикордонної служби України визначається згідно з переліком посад журналістів державних і комунальних засобів масової  інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів апарату відповідного органу державної влади та органу місцевого самоврядування, затвердженим вищезазначеною постановою (додаток 11 до КД) та підвищуються на суму доплати за ранг державного службовця, визначену на рівні 11-го, нижчого рангу в межах п’ятої категорії, до якої віднесені посади, які займають працівники Адміністрації Державної прикордонної служби.

2) Щомісячна надбавка за вислугу років журналістам   інформаційного агентства Держприкордонслужби України встановлюється  у розмірах залежно від стажу роботи, визначеного згідно з Порядком обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки  за вислугу років і призначення пенсій журналістам державних і комунальних засобів масової інформації та державних інформаційних агентств, затвердженого зазначеною постановою.

3) Журналістам інформаційного агентства Держприкордонслужби України встановлюються надбавки та доплата:

          надбавка за почесне звання "заслужений" - у розмірі 5 відсотків посадового окладу;

          надбавка за інтенсивність праці, за високі творчі досягнення у розмірі до  50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років;

          надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської – у розмірі 10, однієї східної, угро-фінської або африканської – 15, двох і більше мов – 25 відсотків посадового окладу;

          доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності – у розмірі 5 і 10 відсотків посадового окладу.

4) Преміювання журналістів інформаційного агентства Держприкордонслужби України здійснюється відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду заробітної плати за зазначений  підрозділ, і в межах фонду оплати праці, визначеного в кошторисі органу Державної прикордонної служби України, в якому  працівники зазначеного підрозділу перебувають на фінансовому забезпеченні.

5) Журналістам інформаційного агентства Держприкорлонслужби надається  допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки працівникам – у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати.

2.3. Визначення розміру (припинення виплат) працівникам конкретних розмірів премій, надбавок, доплат працівникам здійснюється у порядку визначеному  законодавством.

2.4. Виплата заробітної плати працівникам Адміністрації Державної прикордонної служби, органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні  в Адміністрації Державної прикордонної служби України, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби України проводиться: за першу половину місяця – з 16 по 20 число даного місяця і за другу половину –  до 30 числа поточного місяця. У разі, якщо день виплати збігається з вихідними або святковими днями, заробітна плата виплачується напередодні. 

2.5. Кожен працівник Адміністрації Держприкордонслужби України має право дізнатися у відповідального працівника Фінансово-економічного департаменту Адміністрації Держприкордонслужби України, а працівники органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні  в Адміністрації Державної прикордонної служби України, санітарно-епідеміологічного загону у відповідального працівника фінансово-економічних підрозділів органів Держприкордонслужби України про розмір своєї заробітної плати, її склад та відрахування. Фінансово-економічні підрозділи Держприкордонслужби України зобов’язані видавати працівникам, на їх вимогу, щомісяця на руки розрахунки про їхню заробітну плату.

2.6. Встановлення (припинення виплат) додаткових видів заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат працівникам здійснюється за узгодженням з профспілковим комітетом (ст.21, 38 ЗУ “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”).

2.7. Керівництво зобов`язуються:

2.7.1. Надавати працівникам:

1) допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки:

працівникам Адміністрації - у розмірі, що не перевищує  середньомісячної заробітної плати;

2) матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (у разі скрутних матеріальних умов, нещасного випадку, особистого шлюбу, народження дитини, смерті подружжя або близьких родичів тощо:

працівникам Адміністрації-  у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати;

2.7.2. Питання виплати матеріальної допомоги працівникам Адміністрації для вирішення соціально-побутових питань розглядається комісією, склад якої затверджується наказом керівника органу Держприкордонслужби. До складу комісії включаються на паритетних основах представники профспілки.

                       III. РЕЖИМ ПРАЦІ І ВІДПОЧИНКУ

 Робочий час і час  відпочинку працівників регламентується Кодексом законів про   працю   України,    Законом  України  “Про державну службу”,  Законом  України  “Про відпустки”,  відповідними    постановами   Кабінету   Міністрів   України,     відомчими актами Адміністрації Держприкордонслужби, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, актами інших органів, прийнятих у межах їх компетенції і які у відповідності з законодавством є обов’язковими для виконання Адміністрацією Держприкордонслужби.

Для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Нормальна тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень. У випадках, визначених ст. 51 КЗпП для певних категорій працівників встановлюється скорочена тривалість робочого часу. Тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує керівник за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації з додержанням установленої тривалості робочого тижня.

Тривалість робочого часу державних службовців визначається у порядку передбаченому абзацом першим цього пункту з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про державну службу» (ст.20).

3.2. До початку роботи за укладеним трудовим договором керівництво

1) забезпечує:

роз'яснення працівникові його прав і обов'язків та інформування під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його прав на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;

ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

2) зобов’язане:

визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Керівництво не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором та посадовою інструкцією.

3.3. Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням Голови Державної прикордонної служби України з'являтися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.

Робота інших категорій працівників у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом керівника органу.

3.4. Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 КЗпП України.

3.5. На прохання вагітної жінки, а також жінки, яка має дитину віком до 14 років, або дитину-інваліда, у тому числі таку, що перебуває під її опікою, або здійснює догляд за хворим членом сім`ї, відповідно до медичного висновку керівництво зобов`язане встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.

Робота на умовах неповного робочого робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

 ІV. ПРИПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

4.1. Трудовий договір з працівником може бути розірваний в порядку та з підстав, передбачених КЗпП України, іншими законами України.

4.2. Розірвання трудового договору з працівником, який є членом профспілки, з підстав, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації органу Держприкордонслужби), 2-5, 7 статті 40 і пунктами 2 і 3 статті 41 КЗпП, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу профспілкової організації Адміністрації Держприкордонслужби.

4.3. Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), керівник повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо керівництвом не виконується законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

4.4. При розірванні трудового договору з підстав, зазначених у п.6.ст. 36, п.п. 1,2,6, ст. 40 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП), у разі розірвання трудового договору у зв’язку з призовом або вступом на військову службу, направленням на альтернативну (невійськову) службу – у розмірі двох мінімальних заробітних плат (п.3.ст.36), а у разі розірвання трудового договору внаслідок порушення керівництвом законодавства про працю, колективного чи трудового договору  – у розмірі  тримісячного середнього заробітку(ст.38, 39 КЗпП).

4.5. Не допускається звільнення працівника з ініціативи керівництва в період:

 1) його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні);

2) у період перебування працівника у відпустці.

За працівниками, які втратили працездатність у зв`язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

                        V. ЧАС ВІДПОЧИНКУ

 5.1. Працівникам надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.

Умови та порядок надання цих відпусток, їх тривалість регулюються КЗпП, Законом України «Про відпустки», іншими законами та нормативно-правовими актами України, а також цим Колективним договором.

5.2. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

5.3. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються Головою Державної прикордонної служби України за погодженням з виборним органом профспілкової організації Адміністрації Держприкордонслужби, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси служби, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і керівницвом органу. Про дату початку відпустки працівник повідомляється не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

 5.4.  Виплата заробітної плати працівникам за час відпустки проводиться не пізніше ніж за три дні до її початку.

5.5. Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються:

1) особам віком до вісімнадцяти років;

2) інвалідам;

3) жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;

4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;

5) одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;

6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців;

7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

9) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

10) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

5.6. Працівникам, які навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, щорічні відпустки за їх бажанням приєднуються до часу проведення настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, часу підготовки і захисту дипломного проекту та інших робіт, передбачених навчальною програмою (стаття 10 Закону України «Про відпустки»)

5.7. На прохання працівника дозволяється поділ щорічної основної відпустки на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.  Щорічні основні та додаткові відпустки надаються працівникам з таким  розрахунком,  щоб  вони  були використані,  як правило,  до закінчення

робочого року. Невикористана частина відпустки надається не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

5.8. Щорічна відпустка за ініціативою керівництва, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації Адміністрації Держприкордонслужби у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході діяльності органу Держприкордонслужби, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і керівництвом до вирішення питання про її перенесення.

5.9. Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

5.10. Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається:

1) працівникам з ненормованим робочим днем згідно із списком посад (професій) та тривалістю, визначених додатком 3 до цього колективного договору;

2) працівникам, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням, за переліком посад і тривалістю, визначених додатком  до цього колективного договору (додаток 14 до КД).

5.11. За заявою працівника у випадках, порядку та тривалістю, передбачених    ст.ст. 25, 26 Закону України “Про відпустки”, іншими нормативно-правовими актами України, може бути надано відпустку без збереження заробітної плати. За наявності підстав, передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки» така відпустка за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку.

5.12. Відкликання працівника з щорічної відпустки допускається за його згодою лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, загибелі або псування майна органу Держприкордонслужби. При цьому основна безперервна частина відпустки має становитиме не менше 14 календарних днів.

У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки. (ст. 79 КЗпП).

За рішенням Голови Державної прикордонної служби України державні службовці можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається державному службовцю у будь-який інший час відповідного року чи приєднується  до відпустки у наступному році.

            VІ. ОХОРОНА ПРАЦІ І ЗДОРОВ’Я

6.1. У всіх органах Держприкордонслужби, на які поширюється дія цього колективного договору, створюються безпечні і нешкідливі умови праці.

Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на керівництво цих органів Держприкордонслужби.

6.2. Умови праці на робочому місці, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

6.3. На керівництво та профспілку в особі її виборних органів і їх представників покладається постійний контроль за додержанням всіма працівниками вимог нормативних актів про охорону праці (ст. 160 КЗпП).

6.4 З метою створення здорових та безпечних умов праці керівництво зобов’язується забезпечити:

1) розроблення за участю професійних спілок і реалізацію комплексних заходів щодо охорони праці відповідно до Закону України "Про охорону праці" (ст. 161 КЗпП);

2) виконання заходів з дотримання встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій. На реалізацію цих заходів виділяти не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці згідно із ст. 19 Закону України “Про охорону праці”. Використання зазначених коштів здійснюється в порядку визначеному додатком  до цього  колективного договору (ст. 162 КЗпП) (додаток 8 до КД).

3) проведення один раз на п’ять років атестації робочих місць комп’ютерного набору та тиражування документів, санітарно-епідеміологічного загону, з метою виявлення шкідливих хімічних речовин, за роботу з якими працівники безкоштовно забезпечуються молоком  та, у разі виявлення шкідливих хімічних речовин і неможливості усунення їх впливу, видавати безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти.

4) проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України (ст. 171 КЗпП). За участю представників профспілкового комітету проводити один раз на квартал аналіз причин виникнення, за наявності таких, нещасних випадків, аварій та профзахворювань, які спричинили втрату працездатності працівників. Відповідно до висновків розробляти заходи з усунення причин виникнення нещасних випадків;

5) впорядкування у разі необхідності робочих місць користувачів ПЕОМ та організацію дотримання їх режиму праці і відпочинку відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин для запобігання несприятливій дії на працівників шкідливих факторів, які супроводжують роботу з ВДТ, пов’язану із зоровим і нервово-емоційним напруженням, що виконується у вимушеній робочій позі на фоні обмеженої загальної м’язової активності під впливом комплексу фізичних факторів шуму, електронного поля, неіонізуючих та іонізуючих електромагнітних випромінювань;

6) проведення за рахунок коштів Держприкордонслужби навчання з питань охорони праці спеціалістів сектору технічного нагляду та охорони праці, членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці;

7) надання представникам профспілки, які входять до комісій з  перевірки знань з питань охорони праці вільного від основної роботи часу (до 8 годин на місяць) із збереженням заробітної плати для участі в перевірках стану безпеки, умов та охорони праці, розслідування нещасних випадків;

8) створення належних умов для виконання функціональних обов`язків працівниками;

9) систематичне проведення інструктажу (навчання) працівників з питань охорони праці, протипожежної охорони.

10) допуск до самостійної роботи з підвищеною небезпекою тільки осіб, які пройшли спеціальне навчання і перевірку знань у комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

6.5. Керівництво забезпечує:

1) організацію та проведення за рахунок органу Держприкордонслужби попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року, а також щорічного медичного огляду усіх працівників (за їх бажанням);

видачу працівникам, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, за рахунок органу Держприкордонслужби особистих медичних книжок.

6.6. Працівники зобов'язуються:

знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці;

додержувати зобов'язань щодо охорони праці, передбачених колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку органу Держприкордонслужби;

проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди;

співробітничати з керівництвом органів у справі організації безпечних та нешкідливих умов праці, особисто вживати посильних заходів щодо усунення будь-якої виробничої ситуації, яка створює загрозу їх життю чи здоров'ю або людей, які їх оточують, і навколишньому природному середовищу, повідомляти про небезпеку свого безпосереднього керівника або іншу посадову особу.

6.7. Всі працівники вважаються застрахованими незалежно від фактичного виконання страхувальником своїх зобов’язань щодо сплати страхових внесків. Для страхування від нещасного випадку на виробництві не потрібно згоди або заяви працівника. Страхування здійснюється в безособовій формі.

6.8. Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті працівника, здійснювати за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.  

VІІ. ГАРАНТІЇ, СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ ТА КОМПЕНСАЦІ

7.1. Керівництво здійснює відшкодування витрат на проїзд окремих категорій працівників у міському та приміському транспорті зі службовою метою у порядку, визначеному чинним законодавством.

7.2. Керівництво гарантує свободу проведення організаційних заходів трудового колективу в неробочий час, а також проведення в робочий час загальних зборів трудового колективу у службових приміщеннях.

7.3. Працівники через загальні збори, раду трудового колективу, профспілкову організацію мають право вносити пропозиції з поліпшення умов праці, а також з питань соціально-культурного та  побутового обслуговування.

7.4. Керівництво гарантує надання працівникам вільного часу для проходження планових  медичних   оглядів,   отримання  в  установленому  законодавством  порядку, будь-

яких видів отримання медичної допомоги без проведення будь-яких відрахувань із заробітної плати чи інших необґрунтованих санкцій.

VІІІ.  ЖИТЛОВО-ПОБУТОВІ ГАРАНТІЇ, МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ І ВІДПОЧИНКУ

8.1. Житлово-побутове забезпечення:

 8.1.1. Працівники, що перебувають на квартирному обліку, мають право на поліпшення житлових умов за рахунок житлового фонду Державної прикордонної служби України за наявності підстав та в порядку, передбачених законодавством України.

На квартирний облік приймаються працівники, які тривалий час,  але не менше 15 років, сумлінно працюють у Держприкордонслужбі України, та згідно з вимогами законодавства України вважаються такими, що потребують поліпшення житлових умов.

8.1.2. Передбачити можливість надання працівникам житлової площі у відомчих гуртожитках Держприкордонслужби за спільним рішенням керівництва та профспілкової організації.

8.1.3. Виділення житла для працівників  проводити відповідно до бюджетних асигнувань, передбачених відомству на кожний рік та коштів із спеціального фонду. Житло придбане або збудоване Адміністрацією Держприкордонслужби за рахунок бюджетних асигнувань направлених для забезпечення житлом військовослужбовців, виділенню  працівникам не підлягає.

8.1.4. Включати представників профспілки до житлових комісій.

8.1.5. Здійснювати контроль за дотриманням законності при вирішенні питань  постановки на чергу та забезпеченням працівників, житловими приміщеннями і надавати останнім консультативну допомогу з цих питань.

8.1.6. Брати участь у роботі житлових комісій.

8.2. Медичне обслуговування, організація оздоровлення та відпочинку працівників

8.2.1. Керівництво спільно з профкомом забезпечує:

безоплатне медичне забезпечення у закладах охорони здоров’я Держприкордонслужби України:

всіх категорій працівників;

державних службовців, що вийшли на пенсію  та членів їх сімей, які проживають разом з ними, і які користувалися у встановленому порядку безплатним медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров'я Держприкордонслужби України (ст. 36 Закону України «Про державну службу»).

Ветерани праці, які при виході на пенсію з органів та підрозділів Держприкордонслужби, на які поширюються дія Колективного договору користувалися поліклініками закладів охорони здоров’я Держприкордонслужби мають право користуватися ними після виходу на пенсію.

2) функціонування та належне утримання підрозділів медичного забезпечення органів Держприкордонслужби що дислокуються в місті Києві;

3) ведення лікарського прийому хворих в кабінеті амбулаторного лікування клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Центрального клінічного госпіталю Держприкордослужби з правом надання документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність працівника відповідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову   непрацездатність   громадян,   затвердженою  наказом МОЗ України

 від  13. 11.2001    №455,    Положенням    про    експертизу    тимчасової     непрацездатності,

затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 №189, Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою спільним наказом МОЗ, Мінпраці та соціальної політики України,  Фонду ССТВП, Фонду  соціального страхування  від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань   України   від 03.11.2004    № 532/274/136-ос/1406, та  згідно з   затвердженими

МОЗ України  стандартами і клінічними  протоколами   надання  медичної  допомоги  дорослому населенню.

8.2.2. Надавати працівникам допомогу по тимчасовій непрацездатності згідно з чинним законодавством і оплачувати в межах виділених коштів, за медичними показаннями, санаторно-курортне лікування працівників у санаторіях Державної прикордонної служби України та здійснювати придбання санаторно-курортних путівок за рахунок коштів Фонду соціального страхування. У виключних випадках, при необхідності спеціалізованого санаторно-курортного   лікування   керівник   органу Державної прикордонної служби разом з профспілковим комітетом подає до управління охорони здоров‘я Адміністрації Держприкордонслужби заявку на придбання санаторно-курортних путівок працівникам згідно з медичними показаннями у інших центральних органах виконавчої влади у порядку, визначеному законодавством.

8.2.3. Включати до складу санаторно-курортної відбіркової комісії представників Профспілки та за їх участю вирішувати питання про кількість виділених для працівників та членів їх сімей путівок у санаторно-курортні заклади Держприкордонслужби.

8.2.4. Санаторно-курортні путівки для працівників Державної прикордонної служби та ветеранів праці виділяти з оплатою:

 30% від вартості путівки – для працівників;

 50% від  вартості путівки – для неповнолітніх дітей працівників;

100% від вартості путівки – для дружини (чоловіка) працівника Державної прикордонної служби України.

8.2.5. Забезпечувати дітей-інвалідів працівників безоплатними санаторно-курортними путівками у разі їх направлення до спеціалізованих відділень, відділення матері і дитини при санаторіях для дорослих або до дитячих санаторіїв Міністерства охорони здоров'я України, інших органів виконавчої влади. Якщо дитина-інвалід, яка направляється на санаторно-курортне лікування потребує сторонньої допомоги, то безоплатною путівкою забезпечується і особа, яка її супроводжує (без права на лікування).

8.2.6. При наданні санаторно-курортних путівок у першу чергу враховувати стан здоров’я та медичні показання, а також стаж роботи працівника в Держприкордонслужбі, черговість отримання пільгових путівок.

8.2.7. Забезпечувати  оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів профспілок і інших джерел дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (стаття  24 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей») а саме які:

постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

з багатодітних і малозабезпечених сімей;

батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання  службових обов’язків.

8.2.8. Створювати і підтримувати належні умови сфери послуг (робота їдальні, робота перукарень тощо).

8.2.9. Організовувати для дітей працівників святкові заходи та виділяти для цих цілей кошти за рахунок профспілки.

 IX. ЗОБОВ`ЯЗАННЯ КЕРІВНИЦТВА ТА ПРАЦІВНИКІВ

 9.1. Керівництво зобов’язується:

1) Будувати свої взаємовідносини з працівниками на підставі чинного законодавства, співпрацюючи з профспілковим комітетом, вирішувати питання шляхом домовленостей і взаєморозуміння.

2) Визнавати профспілковий комітет повноважним представником трудового колективу, який представляє його інтереси у галузі праці, оплати праці, стимулювання та охорони праці, надання їм пільг та компенсацій, у вирішенні соціально-побутових проблем. Створювати належні умови та надавати всебічну підтримку у виконанні профкомом його обов`язків.

3) Не приймати рішення, які обмежують визначені законодавством права та повноваження профспілкового комітету і працівників.

4) Разом з уповноваженим представником профкому розглядати питання оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород компенсаційних та інших заохочувальних виплат. (статті 143-146, 247 КЗпП, стаття 21 Закону України «Про професійні спілки, їх права  та гарантії діяльності).

У передбачених законодавством випадках погоджувати з профспілковим комітетом питання запровадження, перегляду та зміни  норм праці, робочого часу і часу відпочинку, прийняття на роботу працівників під час проведення організаційно-штатних заходів (що призвели до скорочення працівників), звільнення працівників з роботи, зміни в роботі, заохочення, накладення стягнень на працівника, який є членом профспілки (у разі якщо останні є підставою подальшого його звільнення), занесення на дошку пошани тощо.

5) На вимогу профспілкового комітету надавати інформацію, передбачену статистичною звітністю, у тому числі щодо фонду заробітної плати, заробітної плати конкретного працівника, за їх зверненням, фінансових можливостей, будівництва тощо (з урахування вимог захисту державної таємниці).

6) Надавати працівникам безкоштовну консультативну допомогу з питань законодавства про працю, соціального страхування, охорони праці, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, та інших питань з організації діяльності працівників.  

7) Надавати профкому безкоштовно приміщення для роботи, оснащене потрібними меблями, телефонним зв’язком та іншими комунальними послугами.

8) За працівниками, обраними до складу виборних органів профспілкової організації (профкоми), зберігаються соціальні пільги та заохочення, встановлені для інших працівників за місцем роботи відповідно до законодавства.

9) Згідно з діючим Статутом профспілкової організації та відповідно до заяв членів профспілки своєчасно перераховувати на зазначений ними розрахунковий рахунок профкому профспілкові внески у безготівковому порядку через фінансово-економічні підрозділи.

10) На час профспілкового навчання працівникам, обраним до профспілкових органів надається  додаткова відпустка тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати за рахунок  власника або уповноваженого ним органу (стаття 252 КЗПп).

11) До складу атестаційної комісії з атестування державних службовців включати голову профкому. Атестування працівників, які є членами профспілки, за їх бажанням проводити в присутності голови профкому.

12) У разі, якщо керівництво планує звільнення працівників з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, установи, організації (які безпосередньо зачіпають посади працівників), воно має:

завчасно, не пізніше, як за три місяці до намічуваних звільнень, надати профкому інформацію щодо цих заходів, у тому числі  про причини звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень;

провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненню чи зведення їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень (стаття 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності).

Надавати працівникам, за їх заявою, які попереджені про звільнення, вільний час для самостійного працевлаштування  із оплатою пропорційно відпрацьованому часу.

13) Здійснювати заходи щодо стабілізації зайнятості (скорочення плинності кадрів) та визначати обсяги фінансування заходів щодо професійного навчання працівників відповідно до вимог актів законодавства, а також забезпечити періодичність підвищення кваліфікації працівників не рідше ніж один раз на 5 років.

14) У разі скорочення штатів:

одночасно з проектом наказу про вивільнення працівників надавати інформацію до районного центру зайнятості;

вивільнення працівників проводити протягом двох місяців тільки після використання всіх власних можливостей для забезпечення їх зайнятості;

надавати допомогу в працевлаштуванні жінок, які мають на утриманні дітей, та осіб з обмеженою працездатністю.

15) Не допускати  звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179 КЗпП України), одиноких матерів за наявності дітей віком до 14 років або дитину-інваліда, з ініціативи керівника або уповноваженого ним органу, крім випадків повної ліквідації організації, установи, закладу, коли допускається звільнення з обов‘язковим працевлаштуванням.

16)  У порядку, визначеному чинним законодавством, відраховувати не менше 0,3 відсотка фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу профспілковій організації Адміністрації Держприкордонслужби.

9.2. Працівники зобов’язуються:

1) сумлінно, якісно і в повному обсязі виконувати свої посадові обов’язки відповідно до чинного законодавства України про працю, а також завдання і доручення керівників у межах своєї компетенції та затверджених посадових інструкцій;

2) дотримуватись вимог Конституції України, законів та інших нормативно-правових актів, наказів і розпоряджень Адміністрації Держприкордонслужби, трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку, створювати і зберігати сприятливу атмосферу праці в колективі;

3) беззастережно виконувати норми, правила, стандарти та інструкції з охорони праці;

4) бережливо ставитися до майна загального користування і закріпленого за ними обладнання, раціонально витрачати електроенергію та витратні матеріали;

Працівники несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за нанесення своїми діями, бездіяльністю або невикористанням наданих їм прав матеріальних збитків, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов`язків, порушення норм етики та поведінки.

X. ЗОБОВ`ЯЗАННЯ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ, ЯК  ПРЕДСТАВНИКА ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

10.1. Профспілковий комітет Адміністрації Держприкордонслужби зобов’язується:

1) не втручатися у службову діяльність,  вживати заходів до недопущення трудових конфліктів за умови виконання керівництвом чинного Договору;

2) на підставі чинного законодавства та відповідно до положень цього Договору захищати правові, економічні, соціальні та професійні інтереси всіх працівників і пенсіонерів, на яких поширюється дія положень цього Договору;

3) спільно з керівництвом брати участь в обговоренні питань оплати праці працівників, форм і систем оплати праці, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат тощо (ст. 247, п.3 КЗпП України, статті 19-22 ЗУ «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності»);

4) здійснювати громадський контроль за використанням коштів на соціальне страхування, своєчасною виплатою допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності, тощо відповідно до чинного законодавства;

5) здійснювати нагляд за дотриманням безпечних і нешкідливих умов праці, належного побуту для працівників та створенням належного психологічного клімату;

6) брати участь у розслідуванні нещасних випадків на роботі, аварій, профзахворювань, в яких постраждалими є працівники і надавати за необхідності свої висновки. Брати участь у розробленні комплексних заходів з питань охорони праці, опрацюванні та прийнятті відомчих нормативних актів про охорону праці, оцінюванні умов праці на робочих місцях;

7) у разі загрози життю або здоров’ю працівників вимагати від керівництва негайного припинення робіт на робочих місцях на час, необхідний для усунення загрози життю або здоров’ю працівників;

8) за клопотанням працівника отримувати інформацію в фінансово-економічному підрозділі щодо правильності розрахунку заробітної плати, своєчасності виплати заробітної плати та інших виплат при наданні працівникам чергових відпусток;

9) приймати участь у роботі комісії з соціального страхування;

10) приймати участь у опрацюванні та сприяти реалізації програм із соціально-економічних питань;

11) сприяти дотриманню законодавства з трудових питань, роз’яснювати працівникам положення нормативних актів. Надавати всім працівникам безкоштовну консультативну допомогу.

10.2. За зверненням працівників профком представляє їх інтереси під час розгляду індивідуальних та колективних трудових спорів.

 ХІ.    ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

11.1. Договір набирає чинності з дня його підписання Сторонами та подається на реєстрацію в районний орган державної влади м. Києва і діє протягом чотирьох років (2012 – 2015), поки Сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний Договір.

11.2. Сторони приймають рішення про підписання нового Договору не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії Колективного договору.

11.3. Сторони домовились, що рішення про прийняття нового Договору або припинення дії чинного приймається на підставі пропозиції однієї із Сторін. Реформування, організаційно-штатні зміни або кадрові переміщення (переобрання) осіб, які підписали цей Договір, не змінює його чинності та не є підставою для укладення нового.

11.4. До Договору протягом терміну його дії можуть вноситися зміни за взаємною згодою Сторін.

11.5. Контроль за виконанням умов Договору проводиться безпосередньо профспілковим комітетом та керівництвом або уповноваженими ними представниками.

11.6. Сторони домовилися, що несуть спільну відповідальність за виконання зобов’язань відповідно до Договору та чинного законодавства.

11.7. Сторони, що підписали цей Договір, щороку в січні-лютому звітують перед трудовим колективом про його виконання.

Цей Договір обговорено та підписано на конференції трудового колективу “____”___________2012 року.  Протокол № _____ від “___”_____________ 2012року

                                                                                                                                                                               

Голова Державної прикордонної  служби України

                                                 

                                                  М. Литвин

“___” лютого  2012 року

         

Голова профспілкового комітету   Адміністрації  Державної прикордонної      служби     України

                                                А. Птиця

“___” лютого 2012 року

     Додаток 1

до колективного договору між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012 – 2015 роки

                       Затверджено
Наказ Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України від  9.07. 2007 № 513

 

Положения про премiювання працiвникiв
Адмiнiстрацiї Державної прикордонпої служби України

Положення про премiювання працiвникiв Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України (далi — Положення) розроблено вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 березня 2006 р. № 268 ,Про упорядкування структури та умов оплати працi працiвникiв апарату органiв виконанчої влади, органiв прокуратури, судiв та iнших органiв”, наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 7 серпня 2006 р., № 595 ,,Про упорядкування умов оплати працi працiвникiв Адмiнiстрацiї та регiональнах управлiнь Державної прикордонної служби України”, зарееєтрованого в Мiнiстерствi юстацiї України 4 вересня 2006 р. за № 1027/12901, та з метою удосконалення матерiального стимулювання працiвникiв, пiдвищення їх вiдповiдальностi за якiсне i своєчасне виконання покладених на них службових завдань.                          

1. Загальнi положения

1.1.Премiювання працiвникiв Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України здiйснюється вiдповiдно до їх особистого внеску в загальнi результати роботи за пiдсумками мiсяця.

1.2. За виконання особливо важливих конкретнах завдань, з нагоди державних i професiйних свят, ювiлейних дат, з урахуванаям особистого внеску, працiвнакам може бути виплачена одноразова премiя.

2. Порядок визначення фонду премiювання

2.1. Рiчний фонд премiювання утворюється у розмiрi не менш, як 10 вiдсоткiв посадових окладiв та економії  фонду оплати працi протягом року.

2.2. Мiсячний фонд премiювання працiвникiв визначасться в розмiрi економiї фонду оплати працi, що утворилася в межах затвердженого
Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України помiсячного кошторису видаткiв на оплату працi та однiєї дванадцятої частини рiчного
фонду премiювання, празначеного для премiювання.

 3. Показники премiювання

3.1. За результатами роботи за мiсяць премiювання працiвникiв визначається за такими загальними показниками:

виконання завдань, передбачених Положенням про Адмiнiстрацiю Державної прикордонної служби України;

виконання заходiв, передбачених планами роботи вiдповiдних структурних пiдроздiлiв;

виконання окремих доручень керiвництва, рiшень колегiї, наказiв, розпоряджень Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України;

виконання роэпоряджень i вказiвок своїх безпосереднiх керiвникiв;

своєчаснiсть i якiсть пiдготовки довiдкових та аналiтичних матерiалiв до проектiв нормативно-правових актiв для доповiдi керiвництву Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України;

свосчаснiсть та якiсть пiдготовки експертних висновкiв та довiдок до законопроектiв;

сумлiнне ставлення до виконання посадових обов’язкiв;

дотримання трудової дисциплiни.

3.2. Премiювання працiвникiв здiйснюється за умови виконання показникiв, зазначених у пунктi 3.1 цього Положення та залежно вiд особистого внеску в загальнi результати роботи, без обмеження iндивiдуальних премiй максимальними розмiрами. для кожного  працiвника розмiр премiї визначаеться начальником управлiння (самостiйного вiддiлу, служби) за поданням безпосереднього керiвника та погоджується iз заступником Голови Державної прикордонної служби України вiдповiдно до розподiлу функцiональних повноважень.

3.3. Працiвникам, якi звiльнилися з роботи в мiсяцi, за який провадиться премiювання, премiї не виплачуються, за винятком працiвникiв, якi звiльнилися згiдно зi стапею 38, 39 та пунктом 1 частини першоТ статгi 40 КЗпП УкраУни чи перейшли в порядку переведення на iншу роботу.

3.4. Узгодженi пропозицiї щодо премiювання працiвникiв подаються начальниками управлiнь (самостiйних вiддiлiв, служб) до фінансово-економiчного Департаменту Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України до 25 числа поточного мiсяця.

3.5. Працiвники можуть бути позбавленi повнiстю мiсячної премії або розмiр її зменшено за:

несвоєчасне виконання завдань, передбачених Положенням про Адмiнiстрацiю Державноюї прикордонної служби УкраЇни;

 порушення термiнiв виконання доручень керiвництва, рiшень колегiї, наказiв, розпоряджень Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, розпоряджень i вказiвок своїх безпосереднiх керiвникiв;

несвоєчасну i неякiсну пiдготовку довiдкових та аналiтичних матерiалiв до проектiв нормативно-правових актiв для доповiдi керiвництву Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України;

неякiсну пiдготовку експертних висновкiв та довiдок до законопроектiв;

невиконання без поважних причин посадових обов’язкiв;

невихiд на роботу без поважних причин;

появу на роботi в нетверезому станi, у станi наркотичного або токсичного сп’янiння;

порушення норм охорони працi, технiки безпеки.

3.6. Повне або часткове позбавлення премiї провадиться за перiод, у якому було допущено недолiки у роботi. Якщо недолiки було виявлено пiсля виплати премiї, то зниження чи позбавлення премiї провадиться в тому розрахунковому перiодi, у якому їх було виявлено.

3.7. Пропозицiї щодо зменшення розмiру премії або позбавлення премiї подаються начальником управлiння (самостiйного вiддiлу, служби) за поданням безпосереднього керiвника та погоджусться iз заступником Голови Державної прикордонної служби України вiдповiдно до розподiлу функцiональних повноважень. У пропозицiях зазначаються конкретнi причини, якi стали пiдставою для зменшення розмiру премiї або позбавлення її повнiстю

3.8. Рiшення щодо зменшення розмiру премiї або позбавлення премiї оформлюється наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України.

 4. Премiювання за виконання особливо важливих конкретних завдань, з нагоди державяих i професiйяих свят, ювiлейних дат

4.1. Премiювання за виконання особливо важливих конкретних завдань, з нагоди державних i професiйних свят, ювiлейних дат здiйснюється в кожному конкретному випадку за наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України.

4.1. Премiювання за виконання особливо важливих конкретних завдань, з нагоди державнях i професiйних свят, ювiлейних дат здiйснюсться в кожному конкретному випадку за наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України.

4.2. Витрати на премiювання за виконання особливо важливих конкретних завдань, з нагоди державних i професiйних свят, ювiлейних дат здiйснюеться за рахунок економiї фонду оплати працi.

 5. Порядок i термiни премiювавня

5.1. Фiнансово-економiчний Департамент Адмiнiстрацiї Держааної прикордонної служби України до 25 числа поточного мiсяця розраховує загальну суму коштiв, що спрямовуються на премiювання в розрахунковому мiсяцi, та визначає загальний розрахунковий розмiр премії на одного працiвника.

5.2. Розрахунковий розмiр премії на вiдповiдний мiсяць визначається, виходячи iз затвердженого Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України помiсячного кошторису видаткiв на оплату працi та нарахованої загальної суми заробiтної плати всiм працiвникам Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України за фактично вiдпрацьований час i економiї фонду оплати працi.

5.3. Погодженi пропозицiї щодо зменшення розмiру премiї або позбавлення премiї до 25 числа поточного мiсяця подаються вiдповiдними керiвниками до управлiння кадрiв Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України для пiдготовки проекту наказу. Управлiння кадрiв Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України на пiдставi наданих пропозицiй готує проект наказу, погоджус його з первинною профспiлковою органiзацiєю Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, яка представляє iнтереси працiвникiв Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби i подає його для розгляду Головi Державної прикордонної служби України або його першому заступнику.

5.4. Премiя виплачується пiд час виплати заробiтної плати за поточний мiсяць.

Додаток 2

до колективного договору між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012 – 2015 роки

 Затверджено
Наказ Адмiнiстрації Державної прикордонної служби України від
07.08.2006  № 595

Положення
про встановлення надбавки за високi досягнення у працi
або за виконання особливо важливої роботи працiвникам

1. Загальнi положения

1.1. Згiдно з цим Положенням працiвникам вiдповiдно до пiдпункту
1 ,,в” пункту 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв Украни вiд 03.09.2006 № 268 ,,Про упорядкування структури та умов оплати працi працiвникiв аларату органiв виконавчої влади, органiв прокуратури, судiв та iншгих органiв” установлюється надбавка за високi досягнення у працi або за виконання особливої важливої роботи в таких розмiрах:

керiвникам структурких пiдроздiлiв, їх заступникам, спецiалiстам — у розмiрi до 50 вiдсоткiв посадового окладу з урахуваяням надбавки за ранг державного службовця та вислугу рокiв, а керiвним працiвникам і спецiалiстам, якi безпосередньо займаються розробленням проектiв нормативно-правових актiв, проводять експертизу проектiв таких актiв, що передбачено положенням про вiдповiднi сруктурнi пiдроздiли — у розмiрi до 100 вiдсоткiв посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу рокiв;

службовцям — у розмiрi до 50 вiдсоткiв посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу рокiв.

1.2. Надбавка за високi досягнення у працi встановлюється прадiвникам залежно вiд особистих результатiв виконання працiвником конкретних завдань, покладених на нього та на вiдповiдний структурний пiдроздiл, у якому працює працiвник.
Надбавка за виконання особливо важливо роботи встановлюсться на чiтко визначений термiн, тобто на перiод виконання такої роботи, з метою стимулювання прискорення їi виконання та пiдвищення якостi виконуваної роботи. При встановленнi надбавки за виконання особливо важливо роботи повинна бути чiтко виначена кiнцева мета роботи i термiни їi виконання.

1.3. Працiвникам може бути встановлена одна з надбавок, зазначених у пунктi 1.2 цього Положення.

2. Розмiри i пiдстави встановлення (збiльшення розмiру) та скасування (зменшення розмiру) надбавки

2.1. При внесеннi пропозиції щодо встановлення (збiльшення розмiру)  та скасування (эменшення ромiру) конкретному працiвниковi надбавки за
високi досягнення у працi або надбавки за виконання особливо важливо роботи враховусться:

термiн перебування на обiйманiй посадi;

iнтенсивнiсть освоєння спецiальностi;

фнкцiональне навантаження;

квалiфiковане i самостiйне вирiшення службових питань;

якiсна, своєчасна пiдготовка матерiалiв i пропозицiй;

iнiцiатива i творчий пiдхiд до виконання службових обов`язкiв;

дотимання трудової дисциплiни.

 2.2. Керiвникам структурних пiдроздiлiв, заступникам керiвникiв структурних пiдроздiлiв, iншим працiвникам надбавка за високi досягнення у
праці або надбавка за виконання особливо важливо роботи може встановлюватися наказом Адмiнiстрацiї держприкордонслужби при призначеннi їх на посади, а у разi прийняття на державну службу зi встановленням випробувального термiну, пiсля закiнчення випробувального термiну.

2.3. У разi несвоєчасного виконання завдань, погiршення якостi роботи i порушення трудової дисциплiни установлена надбавка може бути скасована або її розмiр може бути зменшений на пiдставi наказу Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби (регiонального управлiння) з обов’язковим зазначенням конкретних обставин, якi є причиною для скасування (эменшення розмiру) надбавки.

 3. Порядок встановлення (збiльшення розмiру) або скасування (зменшення розмiру) надбавки

 3.1. Надбавка за високi досягнення у працi або надбавка за виконання особливо важливої роботи державним службовцям та службовцям, якi працюють в Адмiнiстацiї Держприкордонслужби, встановлюється Головою Державно прикордонної служби України, державним службовцям та службовцям, якi працюють в регiональних управлiннях,  начальниками вiдповiдних регiональних управлiнь на пiдставi пропозицiй Комiсiй з питань установлення надбавок шляхом видання наказiв.

3.2. Комiсiї з питань установлення надбавок Адмiнiстрації Держприкбрдонслужби та регiональних управлiнь (далi — Комiсiя) створюються наказами Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби та регiональних управлiнь вiдповiно.

3.3. Персональний склад Комiсiї Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби призначасться наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслуиби за поданням керiвникiв департаментiв та самостiйних управлiнь.

Персональний склад Комiсiї регiонального улравлiння призначасться наказом регiонального управлiння.

3.4. До складу Комiсй включаються представники структурних пiдроздiлiв по роботi з особовим складом, фiнансово-економiчного, кадрового та юридичного пiдроздiлiв, профспiлкового комiтету.

Комiсiю очолює Голова Комiсiї, який призначається з числа заступникiв Голови Державної прикордонної служби або заступникiв начальникiв регiонального управлiння вiдповiдно.
3.5. Засiдання Комiсiї проводяться не рiдше одного разу на мiсяць та вважаються правомочними, якщо на ньому присутнi не менше 2/3 її складу.

3.6. Винесення на розгляд Комiсi питания щодо  встановлення  (збiльшення розмiру) або скасування  (зменшення розмiру)  надбавки  здiйснюється на пiдставi службової записки iз клопотанням за  пiдписом  заступника   Голови   Державної   прикордонної   служби  України — директора   Департаменту або   самостiйного   управлiння,   вiддiлу,   служби        (в  регiональному   управлiннi  — за пiдписом заступника

 начальника регiонального управлiння або начальника самостiйного структурного пiдроздiлу регiонального управлiння) на iм’я Голови Комiсiї.

3.7. У службовiй записцi з клопотанням про питания щодо встановлення (збiльшення розмiру) або скасування (зменшення розмiру) надбавки наводиться з урахуванням вимог, передбачених у пунктi 2.1 цього Положення, обгрунтування необхiдностi та доцiльностi прийняття вiдповiдного рiшення, а також зазначаються позицiї безпосереднього та iнших прямих начальникiв працiвника.

3.8. Рiшення Комiсії приймається бiльшiстю голосiв і оформлюється протоколом за пiдписом всiх присутнiх на засiданнi членiв Комiсiї.

Протокол Комiсії затверджується Головою Державної прикордонної служби України (начальником регiонального управлiння)

3.9. За необхiдностi на засiдавня Комiсiї запрошуються керiвники служби, керiвники структурних пiдроздiлiв, а також працiвники, щодо яких
 розглядається питання встановлення надбавки.

3.10.  Оформлене належним чином рiшення Комiсiї протягом трьох робочих днiв передасться секретарем до кадрового пiдроздiлу для пiдготовки проекту наказу, його погодження в установленому порядку i подання на пiдпис Головi Державної прикордонної служби України (начальнику регiонального улравлiння).

3.11. У разi переведення працiвника на iншу посаду, рiшеиня про збереження ранiше встановленої надбавки та її розмiр приймасться одночасно з прийняттям рiшення про переведення на пiдставi службової записки на iм’я Голови Державної прикордонної слуби України за пiдписом заступника Голови Державно прикордонної служби України — директора департаменту або начальника самостiйного управлiння (в регiональному улравлiннi — за пiдписом заступника начальника регiонального управлiння або начальника самостiйного структурного пiдроздiлу регiонального управлiння), в пiдпорядкування якого перемiщуєтся працiвник, з урахуванням пропозицiй попереднiх безпосереднього та iнших прямих начальникiв працiвника.

Службова записка пiдлягає погодженню з кадровим, фінансово-економiчним, юридчним пiдроздiлом.

Про збереження ранiше встановленої надбавки та її розмiр зазначається у наказi про переведення працiвника.

 4. Нарахування та виплата надбавки

 Нарахування надбавки здiйснює фiнансово-економiчний пiдроздiл на пiдставi наказу вiдповiдного керiвника за рахунок i у межах затвердженого фонду оплати працi.

 

Додаток № 3

до колективного договору між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012 – 2015 роки

 

СПИСОК

посад, робіт та професій за якими надається відпустка за особливий характер праці (ненормований робочий день)

 

1. Адміністрація Державної прикордонної служби  України

- інспектор мобілізаційного відділу управління планування, оборонної, мобілізаційної роботи та організації антитерористичних заходів Департаменту охорони державного кордону – 7 календарних днів

2. Інформагентство Державної прикордонної служби України

– оператор комп’ютерного набору редакції газети „Прикордонник Україн – 7 календарних днів.

- менеджер (управитель) з реклами – 7 календарних днів

- фахівець із зв’язків  з громадськістю та пресою 1 категорії відділу забезпечення доступу до публічної інформації та інформаційного наповнення веб-сайту  - 7 календарних днів

 3 . Центральний музей  Державної прикордонної служби України

– старший науковий співробітник – 7 календарних днів;

– головний хранитель фондів  – 7 календарних днів;       

– завідувач господарством – 5 календарних днів;

– прибиральник службових приміщень  – 2 календарних днів.

 4. Головний експертно-криміналістичний центр Державної прикордонної служби України

– юрисконсульт  – 7 календарних днів.

– провідний експерт  – 7 календарних днів.

– діловод  – 7 календарних днів.

 5. Окремий відділ капітального будівництва Державної прикордонної служби України

– економіст 1 категорії  – 7 календарних днів;

– завідувач діловодством  – 7 календарних днів.

6 . Представництво  Державної прикордонної служби України на судноремонтних підприємствах

–  інженер 2 категорії  – 7 календарних днів.

 7. Центральна військова лікарська комісія Державної прикордонної служби України

– лікар – 7 календарних днів;

– діловод – 7 календарних днів.

 8. Спортивний комітет Державної прикордонної служби України

– головний тренер спортивного комітету  – 7 календарних днів;

– головний тренер спортивної команди – 7 календарних днів.

 9. Окремі відділи внутрішньої безпеки  Державної прикордонної служби України

– начальник секретних відділень (завідувач відділень)  – 7 календарних днів;

– інспектор всіх категорій – 7 календарних днів;

– діловод – 7 календарних днів;

 10. Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України

– завідувач групи документального забезпечення  – 7 календарних днів;

– діловод – 7 календарних днів.

– інспектор всіх категорій  – 7 календарних днів;

– юрисконсульт – 7 календарних днів.

 11. Санітарно-епідеміологічний загін Держприкордонслужби

 Завідувач лабораторії (лікар-бактеріолог) – 7 календарних днів

 Бактеріолог – 7 календарних днів

 Фельдшер-лаборант – 7 календарних днів

 Молодша медична сестра – 7 календарних днів

 Додаток 4

до   колективного договору між керівництвом   Адміністрації   Державної прикордонної служби     України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної     служби    України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

СХЕМА

посадових окладів керівних працівників і спеціалістів Адміністрації Державної прикордонної служби України станом на 1  січня 2012 року

 

Посада

Місячний посадовий

оклад, гривень

Директор департаменту

3026-3181

Начальник самостійного управління

2716-2871

Начальник самостійного відділу

2561-2716

Начальник відділу у складі департаменту, самостійного управління; помічник керівника

2327-2406

Заступник директора департаменту

2935-3086

Заступник начальника самостійного

управління

2635-2785

 

 

Заступник начальника самостійного відділу

2484-2635

Заступник    начальника   відділу   у     складі департаменту, самостійного управління

2257-2334

 

 

Завідувач самостійного сектору, помічник заступника керівника

2095-2133

Завідувач   сектору   у   складі департаменту, самостійного   управління,       самостійного відділу,   помічник    керівника  апарату

1940-1978

Головний спеціаліст, консультант,  радник керівника

1552-1707

Провідний спеціаліст

1320-1357

Спеціаліст I категорії

1188-1225

Спеціаліст

970-1009

 

 

 

 

       

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 482 «Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури

Директор        Фінансово-економічного

департаменту Адміністрації Державної

прикордонної служби України

генерал-майор                                                                                                               

 

 

 

                                 Я.Р. Рудик

Додаток 5

до   колективного договору між керівництвом   Адміністрації   Державної прикордонної служби     України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної     служби України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

 

 

СХЕМА

посадових окладів службовців Адміністрації Державної прикордонної служби України у 2012 році

 

Посада

Місячний посадовий оклад, гривень, з

01.01.2012

01.04.2012

01.07.2012

01.10.2012

01.12.2012

Старший інспектор

 

1073

 

1094

 

1102

 

1118

 

1134

Інспектор

1073

1094

1102

1118

1134

 

             Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009  № 482  «Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету» у разі, коли розмір  посадового окладу працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету, нижчий ніж визначений законом розмір мінімальної заробітної плати, посадовий оклад установлюється на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати.

 

Директор        Фінансово-економічного

департаменту Адміністрації Державної

прикордонної служби України

генерал-майор                                                                                    Я.Р. Рудик                                  

 

 

 

                 

 ​Додаток 6

до   колективного договору між керівництвом   Адміністрації   Державної прикордонної служби     України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної     служби    України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

 

Розміри

надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців станом на   1  січня 2012 року

 

 

Ранг державних службовців

Розмір надбавки, гривень

1

160

2

150

3

145

4

140

5

130

6

120

7

110

8

100

9

90

10

80

11

70

12

60

13

55

14

50

15

45

 

 

Директор        Фінансово-економічного

департаменту Адміністрації Державної

прикордонної служби України

генерал-майор                                                                                                               

 

 

 

                                 Я.Р. Рудик

 Додаток 7

до   колективного договору між керівництвом   Адміністрації   Державної прикордонної служби     України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної     служби    України

(від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

  

РОЗМІРИ

тарифних розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників Державної прикордонної служби України

 

Тарифні розряди

Тарифні коефіцієнти, що запроваджуються

з 01.09.2008

1

1

2

1,09

3

1,18

4

1,27

5

1,36

6

1,45

7

1,54

8

1,64

9

1,73

10

1,82

11

1,97

12

2,12

13

2,27

14

2,42

15

2,58

16

2,79

17

3

18

3,21

19

3,42

20

3,64

21

3,85

22

4,06

23

4,27

24

4,36

25

4,51

 

 

Директор Фінансово-економічного департаменту

Адміністрації Державної прикордонної служби України

генерал-майор                                                                                Я.Р. Рудик

 

 Додаток № 8

до колективного договору між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012 – 2015 роки

 ПОРЯДОК

використання коштів на організацію та проведення заходів з охорони праці

1. Цей  Порядок визначає механізм використання коштів на заходи з охорони праці Держприкордонслужби України (далі - бюджетні кошти).

2. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про охорону праці» щороку виділяється 0,2 відсотків від фонду оплати праці на заходи з охорони праці.

3. Бюджетні кошти спрямовуються на виконання заходів передбачених Програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Державній прикордонній службі України на 2009-2013 роки затвердженої Наказом Адміністрації Держприкордонслужби від 27 квітня 2009 року № 318 зокрема для:

проведення атестації робочих місць на їх відповідність нормативним актам про охорону праці;

забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

реалізація заходів щодо усунення безпосереднього контакту працівників із шкідливими речовинами і матеріалами, іншими несприятливими та небезпечними факторами виробництва;

впровадження систем автоматичного контролю та сигналізації наявності шкідливих і небезпечних виробничих факторів,

пристроїв аварійного вимкнення виробничого устаткування та комунікацій у разі виникнення небезпеки для працівників;

впровадження устаткування та пристроїв, які забезпечують захист працівників від ураження електричним струмом, дії статистичної електрики та розрядів блискавок;

приведення рівнів шуму, вібрації, ультразвуку, іонізуючих та інших шкідливих випромінювань на робочих місцях у відповідність до вимог чинних нормативних актів;

проведення експертизи технічного стану будівель та споруд, експертизи та діагностики потенційно небезпечних об'єктів, устаткування, обладнання;

створення кабінетів, куточків, виставок з питань охорони праці, придбання потрібних нормативних документів, навчальних посібників, плакатів, періодичної літератури;

навчання працівників, проведення нарад, семінарів з питань охорони праці;

реконструкція та оснащення на виробництві санітарно-побутових приміщень (гардеробних, душових, кімнат для прийняття їжі), місць організованого відпочинку, обладнання їх сучасним інвентарем і устаткуванням з метою доведення рівня забезпеченості працівників до встановлених норм.

4. Розподіл бюджетних коштів за поточними витратами здійснюється  пропорційно співвідношенню між плановою чисельністю персоналу органів Держприкордонслужби, яким виділяються бюджетні кошти, і сумарною плановою чисельністю зазначеного персоналу таких органів Держприкордонслужби.

5. Перерахування бюджетних коштів здійснюється відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками затвердженого Державним казначейством.

  

Завідувач сектору технічного нагляду та

охорони праці Департаменту персоналу

Адміністрації Держприкордонслужби України                                              І.М. Лисицин

Додаток 9

до   колективного договору між керівництвом   Адміністрації   Державної прикордонної служби     України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної     служби    України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

  Розмір надбавки за вислугу років,

яка виплачується державним службовцям і службовцям  Адміністрації Державної прикордонної служби України залежно від стажу державної служби (роботи), станом на 01  січня 2012 року

 

при стажі понад 3 роки

10 відсотків

при стажі понад 5 років

15 відсотків

при стажі понад 10 років

20 відсотків

при стажі понад 15 років

25 відсотків

при стажі понад 20 років

30 відсотків

при стажі понад 25 років

40 відсотків

 

Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби, службовцям –   у відсотках до посадового окладу без урахування інших надбавок і доплат і залежно від стажу роботи.

 

Директор         Фінансово-економічного

департаменту Адміністрації Державної

прикордонної служби України

генерал-майор                                                                                      Я.Р. Рудик

 

Додаток 10

до   колективного договору між керівництвом   Адміністрації   Державної прикордонної служби     України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної     служби    України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

 

ПЕРЕЛІК І РОЗМІРИ

доплат і надбавок до посадових окладів, тарифних ставок

працівників органів та підрозділів Держприкордонслужби, які перебувають на кадровому забезпеченні  в Адміністрації  Держприкордонслужби України, санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби України

 

 

Найменування надбавок і доплат

Розміри надбавок і доплат

Надбавки

 За високі досягнення у праці

 

 

 За виконання особливо важливої роботи (на   строк її виконання)

 

 За складність, напруженість у роботі

у розмірі до 50 відсотків посадового окладу

 

у розмірі до 50 відсотків посадового окладу

 

 

у розмірі до 50 відсотків посадового окладу

 

За професійну майстерність (спортсмени)

до 50 відсотків до посадового окладу

За почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР

“народний” – у розмірі 40 відсотків, “заслужений” – 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати)

За спортивні звання

 

“заслужений тренер”, “заслужений майстер спорту” – у розмірі  20 відсотків, “майстер спорту міжнародного класу” –  15 відсотків, “майстер спорту” – 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати)

За знання та використання в роботі іноземної мови

однієї європейської – 10, однієї східної, угро-фінської або африканської – 15, двох і більше мов – 25 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати)

За вислугу років згідно з Положенням про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам    Держприкордон-служби України, затвердженого наказом Адміністрації Держприкордонслужби від 20.05.2005 № 382, зареєстро-ваного в Міністерстві юстиції України 07.06.2005 за                  № 628/10908)

залежно від стажу роботи у відсотках до посадового окладу (ставки) працівника за основною посадою (професією) без урахування інших надбавок і доплат у таких розмірах:

за вислугу понад 2 роки   – 5 відсотків

за вислугу понад 5 років  – 10 відсотків

за вислугу понад 10 років – 15 відсотків

за вислугу понад 15 років – 20 відсотків

за вислугу понад 20 років – 25 відсотків

За вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам  Держприкордонслужби України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я» (зі змінами)

залежно від стажу роботи у відсотках до посадового окладу (з підвищенням) працівника без урахування інших надбавок і доплат  у таких розмірах:

за стаж роботи понад 3 роки – 10 відсотків

за стаж роботи понад 10 роки –                  20 відсотків

за стаж роботи понад 20 роки –                  30 відсотків

 

 

За вислугу років працівникам санітарно-епідеміологічного загону Держприкордонслужби України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 № 910 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічної служби України»

залежно від стажу роботи у відсотках до посадового окладу працівника без урахування інших надбавок і доплат  у таких розмірах:

за стаж роботи понад 3 роки – 10 відсотків

за стаж роботи понад 10 роки –                  20 відсотків

за стаж роботи понад 20 роки –                  30 відсотків

Доплати

За виконання обов’язків  тимчасово відсутніх працівників;

 

За суміщення професій (посад);

 

За розширення зони обслуговування  або збільшення обсягу виконуваних робіт.

у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки)

 

 

у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки)

 

у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної ставки)

 

Зазначені види доплат не встановлюються керівникам органів Державної прикордонної служби України, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів органів Державної прикордонної служби України та їх заступникам.

За підтримку постійної бойової готовності військ

до 50 відсотків посадового окладу (ставки) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1995 р. № 167 "Про питання оплати праці окремих категорій працівників (невійськовослужбовців) Збройних Сил та інших військових формувань України"

 

     

 

Директор Фінансово-економічного

департаменту Адміністрації Державної

прикордонної служби України

генерал-майор                                                                                      Я.Р. Рудик

  

Додаток 12

до колективного договору між керівником Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

 СХЕМА

посад державних службовців Адміністрації

Державної прикордонної служби України станом на 1 січня 2012 року

 

Найменування посад

Чисельність державних службовців

примітка

за штатом

за списком

всього

з них заміщують військові посади

помічник Голови

-

1

1

 

начальник відділу

-

1

1

 

завідувач сектору

1

4

3

 

консультант

6

5

-

 

головний спеціаліст

44

65

26

 

провідний спеціаліст

21

23

4

 

спеціаліст 1 категорії

7

7

-

 

спеціаліст 2 категорії

-

-

-

 

спеціаліст

1

-

-

 

 

Начальник управління кадрів Адміністрації

Державної прикордонної служби України

                                                                                                               Д.В. Іщенко

 

 Додаток 13

до колективного договору між керівником Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012-2015 роки

 

СХЕМА

посад працівників органів і підрозділів центрального підпорядкування, які перебувають на кадровому забезпеченні в Адміністрації

Державної прикордонної служби України станом на 1 січня 2012 року

 

Найменування посад

Чисельність працівників

примітка

за штатом

за списком

всього

з них заміщують військові посади

Академічний ансамбль пісні і танцю України

Державної прикордонної служби України

керівник художній

1

1

-

 

головний диригент

1

1

-

 

головний хормейстер

1

1

-

 

головний балетмейстер

1

1

-

 

головний режисер

1

1

-

 

головний адміністратор

1

1

-

 

артист-вокаліст

(провідний майстер сцени)

10

10

-

 

артист хору (вищої категорії)*

8

11

-

 

артист хору (першої категорії)*

2

3

-

 

артист балету (вищої категорії)*

6

8

-

 

артист балету (першої категорії)

2

2

 

 

артист оркестру (вищої категорії)*

8

9

 

 

артист оркестру (першої категорії)

1

1

 

 

прибиральник службових приміщень

2

2

 

 

костюмер

1

1

 

 

Спортивний комітет

Державної прикордонної служби України

головний тренер

2

2

 

 

спортсмен-інструктор*

-

13

 

 

спортсмен-інструктор І категорії

11

11

 

 

масажист спортивний

1

-

 

 

Інформаційне агентство

Державної прикордонної служби України

редактор літературний – провідний спеціаліст

1

1

 

 

літературний співробітник – провідний спеціаліст

1

1

 

 

фотокореспондент – спеціаліст 1 категорії

1

1

 

 

оператор комп’ютерного набору

1

1

 

 

кореспондент спеціальний – головний спеціаліст

2

2

 

 

кореспондент спеціальний*

-

1

 

 

оглядач

1

1

 

 

редактор літературний

1

1

 

 

відповідальний секретар – головний спеціаліст

1

1

 

 

головний випусковий – головний спеціаліст

2

2

 

 

відповідальний випусковий – провідний спеціаліст

2

1

 

 

фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою 1 категорії*

-

1

 

 

менеджер (управитель) з реклами*

-

1

 

 

Центральна військово-лікарська комісія

Державної прикордонної служби України

лікар

2

2

 

 

діловод

1

1

 

 

Центральний музей

Державної прикордонної служби України

головний зберігач

1

1

 

 

старший науковий співробітник

1

1

 

 

завідувач господарства

1

1

 

 

прибиральник службових приміщень

1

1

 

 

Окремий відділ внутрішньої безпеки по Північному регіональному управлінню

Державної прикордонної служби України

діловод

1

1

 

 

інспектор*

-

1

 

 

Окремий відділ внутрішньої безпеки по Західному регіональному управлінню

Державної прикордонної служби України

діловод

1

-

 

 

Окремий відділ внутрішньої безпеки по Східному регіональному управлінню

Державної прикордонної служби України

діловод

1

1

 

 

інспектор*

-

1

 

 

начальник секретного відділення*

-

1

 

 

Окремий відділ внутрішньої безпеки по Південному регіональному управлінню

Державної прикордонної служби України

діловод

1

-

 

 

інспектор*

-

1

 

 

Окремий відділ внутрішньої безпеки по Азово-Чорноморському

 регіональному управлінню Державної прикордонної служби України

діловод

1

-

 

 

інспектор*

-

1

 

 

Окремий відділ внутрішньої безпеки по Адміністрації та органах центрального підпорядкування Державної прикордонної служби України

діловод

1

-

 

 

1 Окремий відділ капітального будівництва

Державної прикордонної служби України

завідувач діловодства

1

1

 

 

економіст 1 категорії

2

2

 

 

Головний центр обробки спеціальної інформації

Державної прикордонної служби України

юрисконсульт

1

1

 

 

завідувач групи документального забезпечення

1

1

 

 

діловод

5

5

 

 

інспектор*

-

3

 

 

Головний експертно-криміналістичний центр

Державної прикордонної служби України

юрисконсульт

1

1

 

 

провідний експерт

1

-

 

 

діловод

1

-

 

 

 

*посада працівника, яка заміщує військову посаду

 

Начальник управління кадрів Адміністрації

Державної прикордонної служби України

                                                                                                              Д.В. Іщенко

 

                                                                     

 

                                                                           Додаток № 14

до колективного договору між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників Адміністрації Державної прикордонної служби України (від імені трудового колективу) на 2012 – 2015 роки

 ПЕРЕЛІК

посад працівників органів Державної прикордонної служби України, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням

 

Найменування посади

Кількість

посад

Термін додаткової відпустки

1 Окремий відділ капітального будівництваДПСУ

економіст 1 категорії фінансово-економічне відділення

1

4 доби

економіст 1 категорії кошторисно-договірний відділ

1

4 доби

завідувач діловодством ОВКБ

1

4 доби

Інформаційне агентство ДПСУ

Редакції газети «Прикордонник»

Літературний співробітник – провідний спеціаліст

1

4 доби

Оператор комп’ютерного набору

1

4 доби

Кореспондент спеціальний – головний спеціаліст відділення служби та роботи з особовим складом

1

4 доби

Кореспондент спеціальний – головний спеціаліст відділення міжнародного співробітництва, культури, спорту та соціальних проблем

1

4 доби

Редакції журналу «Кордон»

Літературний редактор

1

4 доби

Оглядач

1

4 доби

Телерадіостудія

Відповідальний секретар

1

4 доби

Головний випусковий – головний спеціаліст

2

4 доби

Відповідальний випусковий – провідний спеціаліст

2

4 доби

 

Завідувач сектору технічного нагляду та

охорони праці Департаменту персоналу

Адміністрації Держприкордонслужби України                                              І.М. Лисицин

  

ПОГОДЖЕННЯ

колективного договору між керівництвом Адміністрації Державної прикордонної служби України та профспілкою працівників

 Адміністрації Державної прикордонної служби України

 (від імені трудового колективу) членами робочої комісії

 

Голова комісії :

Директор Департаменту персоналу

генерал-полковник  

 

 

 

М. Коваль

 

 

 

Заступник голови комісії:

Голова об’єднаної профспілкової організації Державної прикордонної служби України

 

 

 

А. Птиця

 

 

 

Члени комісії:

 

 

 

 

 

полковник м/с

 

І. Міщук

 

 

 

полковник

 

М. Зубрій

 

 

 

полковник

 

О.Гуменюк

 

 

 

полковник

 

І. Лисицин

 

 

 

полковник

 

В. Кравченко

 

 

 

полковник юст.

 

В. Щегель

 

 

 

держслужбовець

 

О.Філоненко

 

 

 

держслужбовець

 

А. Підлісний

 

 

 

держслужбовець

 

І. Петренко

 

 

 

держслужбовець

 

О. Подпругіна

 

 

 

держслужбовець

 

О. Кухарець

 

 

 

заст. Голови профспілки

 

О. Форобенко

 

 

 

держслужблвець

 

С. Столярук

 

 

 

 

 

 

  ____” лютого  2012 року

 

 

Популярні розділи та сервіси