Інформація про проведення засідання Громадської ради при Адміністрації Держприкордонслужби та громадських слухань

НАЗАД
23 червня 2017 15:05

Інформація про проведення засідання Громадської ради

при Адміністрації Держприкордонслужби та громадських слухань

21 червня 2017 року о 10.00 в Адміністрації Державної прикордонної служби (далі - Держприкордонслужба) України:

-           пройшли громадські слухання на тему: “Про стан та результати реалізації в Державній прикордонній службі України Закону України “Про очищення влади”. Проблемні питання соціально-правової реабілітації [кадрових] прикордонників”, що були ініційовані Громадською радою;.

-       засідання Громадської ради з наступним порядком денним:

Стан роботи про отримання  і використання міжнародної, волонтерської та благодійної і гуманітарної допомоги Держприкордонслужбі.

Кадрова та гендерна політика в Державній прикордонній службі (доповідач перший заступник директора департаменту персоналу- начальник управління кадрового менеджменту генерал-майор Маланчій М.О.)

Організація медичного та санатрон-курортного забезпечення у Державній прикордонній службі України (доповідач заступник директора Департаменту персоналу- начальник управління охорони здоров’я генерал-майор Волоха В.Г.).

 Ппро стан фінансування та проблемні питання грошового забезпечення персоналу ДПСУ й пенсійного забезпечення осіб (прикордонників) звільнених з військової служби. Осучаснення (перерахунок) пенсій, в т.ч. військовим пенсіонерам, як один з пріоритетів пенсійної реформи та соціальної політики  КМУ. (доповідач начальник фінансово-економічного управління полковник Орел О.В.).

Стан внутрішньої та власної безпеки в Держприкордонслужбі (доповідач начальник управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Держприкордонслужби). 

Проведення заходів в Держприкордонслужбі відповідно до закону України «Про очищення влади» (доповідач заступник голови Держприкордонслужби).

Різне

У громадських слуханнях взяли участь представники Міністерства юстиції (Департаменту з питань люстрації), Адміністрації Державної прикордонної служби, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (військовослужбовців), Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції, Громадського люстраційного комітету, знані юристи (зокрема, екс-Голова Конституційного Суду України), власне члени Громадської ради, а також ветерани та пенсіонери ДПС (ПВ) України, громадські активісти, учасники АТО, волонтери та представники ЗМІ.

На жаль, на громадські слухання, які заторкують конституційні права майже 22 тисяч співвітчизників, здебільшого колишніх воїнів-прикордонників, ймовірно, через більш важливіші справи, не завітав жоден (!) із 15 запрошених [причетних] народних депутатів України.

Громадські слухання у цілому пройшли конструктивно, хоча, деколи й занадто емоційно. Це й зрозуміло, оскільки, йдеться про долі тисяч людей.

Учасники громадських слухань дійшли до таких висновків:

1. Державна прикордонна служба України, її керівництво, центральний та регіональні органи управління, органи охорони державного кордону повністю виконали Закон України “Про очищення влади”. На сьогоднішній день у Службі відсутні військовослужбовці та/або працівники, в т.ч. серед керівного складу, які б підпадали під обмеження, встановлені Законом України “Про очищення влади” (в т.ч. пункту 3 частини 4 статті 3). Належна і повна реалізація Закону в Державній прикордонній службі України відбулася завдяки послідовній та принциповій особистій позиції Голови Служби.

2. Серед прикордонників, в тому числі й тих, які підпали під обмеження, встановлені Законом України “Про очищення влади”, та були звільнені в порядку застосування цього Закону або звільнилися до набуття чинності цим Законом, відсутні військовослужбовці та працівники, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини”.

3. Під дію Закону України “Про очищення влади” формально (безпідставно) підпали тисячі (майже 22 тисяч) колишніх прикордонників - осіб, які [1] свого часу навчалися у вищих прикордонних училищах, як вищих навчальних закладах КДБ, та/або [2] проходили військову (в т.ч. формально - навіть строкову) службу Прикордонних військах КДБ (КДБ при Раді Міністрів СРСР, КДБ СРСР), однак, які жодними “своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини”.

4. Має місце досить масштабна соціально-правова проблема, що стосується майже 22 тисяч громадян України (колишніх прикордонників) та потребує нагального законодавчого врегулювання - [кадрові] прикордонники повинні отримати [правову] сатисфакцію.

За результатами громадських слухань, Громадська рада ВИРІШИЛА (одноголосно):

1. Прийняти проект Рішення та запропонований до нього законопроект за основу. Доручити першому заступнику голови Громадської ради, спільно з профільними комітетами Громадської ради, у взаємодії з профільними підрозділами Міністерства юстиції та Адміністрації Державної прикордонної служби України, а також іншими інститутами громадянського суспільства з питань люстрації (за згодою) та заінтересованими [прикордонними] ветеранськими організаціями доопрацювати Рішення (з урахуванням, висловлених на слуханнях зауважень і доповнень) та проект Закону щодо [правової] сатисфакції кадрових прикордонників (червень-серпень 2017 року).

2. Після доопрацювання документів (серпень-вересень 2017 року) голові Громадської ради звернутися до:

Президента України, Верховної Ради України, народних депутатів України, Кабінету Міністрів України, як суб’єктів законодавчої ініціативи, з пропозицією - ініціювати та внести зміни до Закону України “Про очищення влади” щодо [правової] сатисфакції прикордонників;

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням - підтримати позицію Громадської ради щодо необхідності [правової] сатисфакції прикордонників;

Конституційного Суду України - щодо врахування позиції Громадської ради під час прийняття рішення щодо конституційності Закону України “Про очищення влади” (в частині щодо [правової] сатисфакції прикордонників).

3. Правлінню Громадської ради забезпечити супроводження прийняття законопроекту щодо [правової] сатисфакції прикордонників (вересень-грудень 2017 року).

Під час проведення засідання Громадської ради з питань порядку денного,що вказано вище, члени Громадської ради були ознайомлені зі станом справ діяльності Державної прикордонної служби у першому півріччі цього року першим заступником Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенантом Серватюком В.М.

Громадськість було поінформована щодо надання міжнародної технічної, волонтерської допомоги, з питань  медичного та санаторно-курортного забезпечення, фінансування Державної прикордонної служби на житлове будівництво, грошове забезпечення військовослужбовців та заробітну плату працівників,  перспективи збільшення фінансування всіх видів забезпечення відомства та пенсійного забезпечення, надано інформацію також з питань кадрової та гендерної політики та їх перспективи на майбутнє, доведно інформація про стан внутрішньої та власної безпеки в Держприкордонслужбі (доповідач начальник управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Держприкордонслужби.

Також було внесено зміни до складу Громадської ради, а саме: введено до складу  Громадської ради представника від ГО «Слава нації» Цимбалу М.І. замість попереднього члена ради Морозова М.О.

Вручено посвідчення членам Громадської ради та намічені завдання членам Громадської ради для підготовки наступного засідання на вересень поточного року.

Сформовано групи  для проведення виїзних засідань Громадської ради ОКПП «Київ» та Чопського прикордонного загону.

Вказано членам Громадської ради на низьку активність у роботі Громадської ради та  відсутність на засіданнях окремих її членів. За умови відсутності у роботі засідання Громадської ради буде прийнято рішення про виведення їх з Громадської ради відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 року № 996.

 

Громадська рада при Адміністрації Держприкордонслужби

Популярні розділи та сервіси