Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
19.09.2017
a
a
a
Документи для перетинання державного кордону України

Іноземці та особи без громадянства в’їжджають в Україну за наявності визначеного законодавством або міжнародним договором України дійсного паспортного документа та візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Ксерокопії нотаріально засвідчених паспортних документів, свідоцтв про народження, віз право на перетинання державного кордону не дають.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

  • закордонний паспорт
  • документ на повернення в державу громадянства або проживання (у разі втрати паспортного документа на території України)
  • українська віза (для громадян держав з візовим порядком поїздок)

 Увага! Ідентифікаційна картка (ID-card), що посвідчує особу іноземного громадянина, не дає права на перетинання державного кордону України.

Перелік держав, громадяни яких в’їжджають в Україну без віз

Держави Європейського Союзу

Монако

Держави СНД

(крім Туркменістану)

Монголія

Андорра

Норвегія

Аргентина

Панама

Боснія і Герцеговина

Парагвай

Бразилія

Сан-Марино

Бруней 

Сербія

Ватикан

США

Гонконг

Туреччина

Канада

 Чорногорія

Ізраїль

Швейцарія

Ісландія

Японія

Ліхтенштейн

 

Реєстрація в пункті пропуску через державний кордон включає проставлення в паспортному документі та/або імміграційній картці іноземця та особи без громадянства або в інших документах, передбачених законодавством, відмітки “В’їзд”, внесення відомостей про іноземця та особу без громадянства, їх паспортних даних до відповідного реєстру.

РЕЄСТРАЦІЯ В ПУНКТІ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН

Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території на підставі реєстрації у пункті пропуску через державний кордон.

ПІДТВЕРДЖЕННЯ НАЯВНОСТІ ДОСТАТНЬОГО ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В’їзд в Україну, перебування на території України та транзитний проїзд через територію України іноземців здійснюється за наявності достатнього фінансового забезпечення або наявності можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України. 

Перевірка наявності достатнього фінансового забезпечення проводиться уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби вибірково, у разі здійснення процедури контролю другої лінії.

Необхідна сума достатніх коштів для проживання (Постанова Кабінету Міністрів України №884 від 4 грудня 2013 року«Про затвердження Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення»)

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ВТРАТИЛИ ДОКУМЕНТ ДЛЯ ПЕРЕТИНАННЯ КОРДОНУ

У разі втрати на території України паспортного документу іноземці та особи без громадянства повинні негайно повідомити про це приймаючу сторону та орган внутрішніх справ (міліцію) для отримання відповідної довідки, яка підтверджує даний факт. При цьому виїзд з території України здійснюється у безвізовому порядку за паспортним документом або свідоцтвом на повернення, яке видається іноземцям дипломатичним представництвом або  консульською установою їх держави в Україні.