Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал відкрив оновлене відділення нейрохірургії і ортопедії та травматології

НАЗАД
06 березня 2018 09:27

Учора Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал взяв участь у відкритті відділення нейрохірургії і ортопедії та травматології в Головному військово-медичному клінічному центрі ДПСУ після генеральної реконструкції.

Учора Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал взяв участь у відкритті відділення нейрохірургії і ортопедії та травматології в Головному військово-медичному клінічному центрі ДПСУ після генеральної реконструкції.

У ході заходу очільник відомства оглянув приміщення, зокрема спеціалізовані кабінети та палати для хворих. Йому презентували новий сучасний перев’язочний кабінет, який за потреби, можна використовувати як операційну для проведення невеликих операцій. У цьому приміщенні вже налаштоване спеціальне обладнання, у тому числі і анестезіологічне та підведено кисень. Крім того, Петро Цигикал ознайомився з новітніми технічними засобами, які використовуються для лікування прикордонників.

Як відмітив начальник управління охорони здоров’я Адміністрації відомства Валентин Волоха, оновлене відділення травматології та нейрохірургії, яке надає можливість професійної допомоги у першу чергу важко пораненим, які прикуті до ліжка, розраховано на 35 місць. Крім того, в лікуванні активно використовується найсучасніший комп’ютерний томограф і цифрова рентгенсистема, що є в медзакладі. Завдяки новій апаратурі та сучасним технологіям лікарі мають можливість робити набагато складніші операції, ніж навіть 4 роки тому. Зокрема найкращі офіцери медичної служби вже пройшли навчання у Франції, Ізраїлі, США та Польщі.

Слід зауважити, що Держприкордонслужба активно реформує та розвиває власну систему охорони. Це дало змогу створити у відомстві єдиний медичний простір, який включає запровадження однакових підходів і стандартів, починаючи від евакуації пораненого з поля бою, доставки його у спеціалізований заклад, закінчуючи лікуванням та подальшою медичною і психологічною реабілітацію.

«Сьогодні у нас в наявності є електрооптичний перетворювач, багато різноманітних приборів для закриття тканих дефектів кінцівок, нові коагулятори, апарати зовнішньої фіксації у достатній кількості, – розповів начальник відділення нейрохірургії і травматології та ортопедії Володимир Лопайчук. – На початку бойових дій на сході нашої країни у нас було лише 1,5-2 апарати зовнішньої фіксації для надання допомоги при відкритих пошкодженнях кісток. Сьогодні ми можемо за декілька годин допомогти близько 40 постраждалим, а протягом доби до 120 пораненим».

 Відмітимо, що 80 відсотків поранених на сході України були доставлені саме  в Головний військо-медичний клінічний центр і 85 відсотків з них – вже повернулись до виконання службових обов’язків. Цьогорічний відомчий бюджет передбачив 10 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання, частина з яких піде на придбання апаратури для Головного військово-медичного клінічного центру. Крім того, Держприкордонслужба активно співпрацює з іноземними партнерами і активно залучає позабюджетні кошти для поліпшення власної матеріально-технічної бази. Для прикладу, загальна сума матеріально-технічної допомоги від Урядів Японії та Канади за час кількарічної співпраці становить більше 33 мільйонів гривень. Минулого року Служба отримала найсучасніший апарат комп’ютерної томографії та два цифрових рентгенапарати. За допомоги Посольства Німеччини в Україні відомство отримало чотири комплекти реанімаційного обладнання, що дало можливість оснастити сучасною медичною апаратурою два реанімобілі та два транспортних вертольоти. Тепер відомство має можливість забезпечити та організувати евакуацію тяжкопораненого або важкохворого пацієнта з будь-якої точки України.

Популярні розділи та сервіси